رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه هشدار داد:

مراقب دام کلاهبرداران سایبری با ترفند استخدام باشید

به گزارش نویدتهران،رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: با توجه به رصد مداوم فضای سایبری کارشناسان این پلس تبلیعات‌های کاریابی مختلفی در سطح فضای مجازی مشاهده که با وعده های فریبنده اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.
سرهنگ ‌علی کریمی‌ اظهار کرد: کلاهبرداران با قرار دادن تبلیغات‌های چشم‌گیر استخدام و کاریابی در سطح اینترنت اقدام به فریب هموطنان عزیز نموده و زمانی که فرد قربانی با آنها تماس می‌گیرد ابتدا درخواست رزومه کاری، کپی کارت ملی و شناسنامه و مدارک تحصلی و … می‌نمایند سپس با اعلام شماره حساب مبلغی را به عنوان ثبت نام طلب می‌کنند.

وی افزود: یکی از خطرات اصلی این اقدام این است که زمانی که فرد مجرم به اطلاعات قربانی دسترسی داشته باشد می‌تواند با جعل آنها دست به اعمال خلافکارانه بزند که باعث صدمات فراوانی به قربانیان خواهد شد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: نکته دیگر این است که حتی اگر اقدام به جعل ننماید با دریافت مبلغی برای ثبت نام در آزمونی که وجود ندارد اقدام به ایجاد خسارت مالی به قربانی نموده اند.

سرهنگ کریمی با بیان اینکه تاکید می‌گردد هیچگونه وجهی به عنوان هزینه ثبت نام واریز نگردد و با حفظ هوشیاری لازم از بروز چنین كلاهبرداری‌هایی پیشگیری به عمل آید به شهروندان توصیه کرد: از هموطنان عزیز درخواست داریم به هیچ عنوان به پیامهای تبلیغی کاریابی اعتماد نکرده و در صورت تمایل به صورت حضوری به محل مراجعه و مدارک ثبت و شرایط استخدام را بررسی و قبل از هرگونه پرداخت وجه و یا ارسال مدارک از صحت آن مطلع گردند و اگر خانم هستند حتما با فردی دیگر به محل مورد نظر مراجعه نمایند.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه در پایان گفت: از هموطنان درخواست می­‌کنیم در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش تماس حاصل نمایند.