وزیر اطلاعات:

مراسم روز قدس همراه با امنیت است

به گزارش نویدتهران،وزیر اطلاعات با بیان اینکه در چند روز گذشته چندین تیم تروریستی در استانهای غربی کشور و جنوب غربی کشور شناسایی و دستگیر شده اند، گفت: روز قدس، روز با امنیتی خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمود علوی روز پنجشنبه در مراسم استقبال از ملوانان ایرانی آزاد شده از بند دزدان دریایی سومالی در جمع خبرنگاران درباره روز قدس و تدابیر اندیشیده شده به مناسبت این رویداد، اظهار داشت: برای ما امنیت، روز قدس و روز غیر قدس ندارد، برای ما مهم است که هر روز در کشور امنیت داشته باشیم و این امنیت پابرجا باشد.
وی خاطرنشان کرد: علیرغم تلاش های بسیار زیاد جریان های تروریستی برای وارد کردن خدشه به این امنیت، تاکنون با اشراف اطلاعاتی این وزارتخانه همه آنها شناسایی و دستگیر شده اند و ما انشالله روز قدس همراه با امنیت خواهیم داشت.
وزیر اطلاعات ادامه داد: تلاش می کنیم برخی موارد را حتی المقدور با مردم کمتر در میان بگذاریم، زیرا گاهی ممکن است گفتن خود خبر برای مردم ایجاد دلهره کند اما همین قدر مردم عزیز بدانند که سربازان گمنام امام زمان (عج) بیدار و هوشیار و با اشراف اطلاعاتی، وضعیت را رصد می کنند.
وی تاکید کرد: در چند روز گذشته، چندین تیم تروریستی را در استان های غربی و جنوب غربی کشور شناسایی کردیم که برنامه اقدامات انغماسی داشتند که با دستگیری آنها اسلحه، مهمات و مواد منفجره کشف و ضبط شد.
به گزارش ایرنا، نیروهای انتحاری و انغماسی در عین مشابهت های فراوان، دارای تفاوت هایی هستند از جمله اینکه انتحاری ها صرفا با استفاده از جلیقه انفجاری خود را به محلی می رسانند و با کشیدن ضامن انفجاری اقدام به منفجر کردن خود می کنند اما نیروهای انغماسی، آموزش های بیشتری دیده اند و علاوه بر جلیقه انفجاری، سایر ادوات سبک اعم از نارنجک، کلت و مسلسل نیز در اختیار دارند و ابتدا اقدام به درگیری و کشتار با سلاح سبک می کنند و زمانی که عرصه را بر خود تنگ ببینند و قبل از به دام افتادن، اقدام به منفجر کردن خود می کنند.
وزیر اطلاعات در ادامه سخنان امروز خود در جمع خبرنگاران، تاکید کرد: انشاءالله جزئیات دستگیری اعضای این تیم های تروریستی در روزهای آتی و بعد از مراسم روز قدس به استحضار مردم خواهید رسید.
وی درباره اهمیت مراسم روز قدس گفت: روز قدس، سال به سال ضربه تعیین کننده ای بر پیکر صهیونیست ها وارد کرده است.
علوی خاطرنشان کرد: مشت های گره کرده و صفوف به هم پیوسته در روز قدس در سطح جهان، صهیونیست ها را به زانو در آورده است.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه امروز شاهد عربده صهیونیست ها هستیم، تاکید کرد: مطالعه رفتار آنها با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب نشان می دهد که این اقدامشان از سر استیصال است.
وی خاطرنشان کرد: در سال های گذشته، صهیونیست ها در آستانه روز قدس تلاش می کردند با ایجاد موج خبری مانند آتش زدن قرآن، هواپیما ربایی و یا اخبار کذب، خبرهای این روز را تحت الشعاع قرار دهند که این عمل نشان می داد آنها نسبت به این موضوع حساس هستند.
علوی اضافه کرد: همین موضوع باید انگیزه ای باشد که ما جدی تر به مساله قدس توجه کنیم و انشاءالله با تمام توانمان و پاسخ به ندای رهبر معظم انقلاب در صفوف فشرده در روز قدس حضور پیدا کنیم.
وی تاکید کرد: به وسیله این حضور، این پیام را به سراسر جهان مخابره کنیم که با وجود تمام فشارها، تحریم ها و توطئه ها علیه جمهوری اسلامی، ملت سربلند ایران با صلابت، استقامت، پایمردی و با هدایت رهبر عزیز و با همراهی مسئولان، همگام با مسلمانان در سایر نقاط جهان، روز قدس و آزادی این شهر را فریاد می آورد و مشت ها را در برابر صهیونیست ها گره می کند.
وزیر اطلاعات ابراز امیدواری کرد که شاهد آزادی قدس در آینده نه چندان دور باشیم.
به گزارش ایرنا، حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، شانزدهم مرداد سال ۱۳۵۸ هجری خورشیدی مصادف با سیزدهم رمضان ۱۳۹۹ هجری قمری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال را به عنوان روز قدس تعیین کردند و آن را روز حیات اسلام نامیدند.
تا امروز، هرساله نه فقط ایرانیان بلکه آزادیخواهان بسیاری از کشورهای جهان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با فریاد خود همبستگی بین‌المللی با مردم فلسطین و حمایت از حقوق قانونی آنان را اعلام می کنند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز چهاردهم خردادماه امسال همزمان با بیست‌ونهمین سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی (ره) تاکید کردند «به فضل الهی و به برکت حضور پر شور مردم روز قدس امسال از سال های گذشته، قوی تر و پرشورتر برگزار خواهد شد».
ایشان همچنین در پیامی خطاب به جوانان عرب منطقه گفتند: از هیمنه جبهه کفر نهراسید و به وعده نصرت الهی ایمان راسخ داشته باشید؛ حضور در این راهپیمایی و دفاع از مردم مقاوم و مجاهد و مظلوم فلسطین، در واقع گامی مهم در مسیر ساختن آینده بهتر است.