با حضور خادمان بارگاه علي بن موسي الرضا(ع)؛

مراسم خطبه خواني شب شهادت حضرت ثامن الحجج(ع) برگزار مي‌شود

به گزارش نویدتهران،مراسم خطبه‌خوانی شب شهادت حضرت علي بن موسي الرضا(ع) در صحن انقلاب اسلامی بارگاه منور رضوی برگزار خواهد شد.
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: خطبه‌‌خوانی شب شهادت و مراسم شام غریبان حضرت رضا(ع) دو مراسمی است که همه ساله در این ايام در حرم علی ‌بن‌ موسی ‌الرضا(ع) برگزار می‌‌شود و آیین خطبه‌‌خوانی نیز در شب شهادت امام هشتم(ع) با حضور توليت آستان قدس رضوي و جمعی از شخصیت‌‌های کشوری و استانی و خادمان بارگاه منور رضوی برپا خواهد شد.
سيدخليل منبتي عنوان کرد: خطبه‌‎خوانی یکی از آیین‌‌های دینی و سنتی در حرم مطهر رضوي است که تنها دو نوبت در سال یعنی در شب شهادت علی ‌بن ‌موسی ‌الرضا(ع) و شب عاشورای حسینی در حرم مطهر رضوی برگزار می‌‌شود، در این مراسم افراد با در دست داشتن شمعی فروزان به خطبه‌ مخصوص شب شهادت حضرت رضا(ع) گوش فرا می‌‌دهند.
وی اشاره کرد: برگزاری مراسم خطبه‌خوانی شب شهادت امام رضا(ع) روز شنبه 27 آبان ماه پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در صحن انقلاب اسلامی حرم مطهر رضوي پیش‌بینی شده است.
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی در ادامه افزود: در مراسم شام غريبان حضرت ثامن الحجج(ع) نيز كه یکشنبه 28 آبان ماه برگزار مي شود، خدام بارگاه منور علي بن موسي الرضا(ع) با در دست داشتن شمع و لاله هاي فروزان از سازمان مركزي آستان قدس رضوي به سوي بارگاه نوراني آن امام همام براي عرض تسليت حركت مي‌كنند و در صحن انقلاب حرم رضوي گردهم جمع مي شوند.
لازم به يادآور است: عاشقان و دلسوختگاني كه در اين شب ها توفيق حضور در بارگاه منور حضرت ثامن الحجج(ع) را پيدا نكرده اند، مي توانند پخش زنده اين مراسم را از شبكه هاي ملي صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران مشاهده کنند.