با حضور جمعی از فرماندهان، مسئولان ؛

مراسم بزرگداشت شهید صیاد شیرازی در تالار وحدت تهران برگزار شد

مراسم بزرگداشت شهید صیاد شیرازی با حضور جمعی از فرماندهان، مسئولان و مردم قدرشناس در تالار وحدت تهران برگزار شد.
در این مراسم که خانواده محترم شهید صیاد شیرازی، سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر سرتیپ سید حسام هاشمی مشاور فرمانده معظم کل قوا، امیر سرتیپ دوم سیفی معاون نیروی انسانی ارتش، امیر سرتیپ دوم گلفام رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش، صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و نیز جمعی از فرماندهان و همرزمان این شهید بزرگوار حضور داشتند؛ حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم طی سخنانی اظهار داشت: شهادت یک مفهوم عمیق و بی نظیر در ادبیات اسلامی است و این مفهوم تنها در سایه مفهوم جهاد قابل درک می باشد.
به گزارش نویدتهران،وی افزود: شهادت مقام و منزلتی است که امام علی(ع) آن را پایان دادن به زندگی در کمال هوشیاری و آزادی برای رسیدن به هدفی والاتر از زندگی می‌دانند.
حجت الاسلام آل هاشم همچنین بیان داشت: شهادت عبارت است از سوختن و شعله ور شدن در عشق الهی برای ایجاد حکومت اسلامی در جهان و اگر فرهنگ شهادت طلبی نبود امروز از اسلام چیزی باقی نمانده بود. همه نعمت‌ها از جمله دین و ولایت به برکت عاشورا و قیام سیدالشهدا(ع) نصیب ما شده است و کسی که فرهنگ ایثار و شهادت را در دوران معاصر زنده کرد، امام خمینی(ره) بود.
وی عنوان کرد: در مقطعی که دشمنان بر ملت ایران هجوم آوردند، شهدا پا به عرصه دفاع از کیان انقلاب و اسلام گذاشتند و مردانه ایستادند و نهال انقلاب و اسلام را آبیاری کردند. امروز تیز در سایه مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان و شهدای دفاع مقدس موقعیت ایران در منطقه و جهان اسلام ممتاز و بی بدیل است و سیاست‌های دشمنان نیز به صورت متوالی با ناکامی و شکست مواجه شده است.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه به بیان ویژگی‌های شهید امیر سپهبد صیاد شیرازی پرداخت و گفت: وی فردی ولایتمدار، مدیری جهادی، متحدکننده نیروهای مسلح، تروج دهنده فرهنگ ایثار و شهادت، دارنده سیره و تفکر بسیجی، برنامه ریز و وقت شناس، مأنوس با علمای دین، اهل تکریم خانواده، مردم دار، مروج علم و دانش، بصیر و مسئولیت پذیر، صبور و شجاع و استکبارستیز و مبارزه‌گر با نفاق بود.
وی انسان مطلوب اسلام و قرآن بود. در فرماندهی شجاع و توانمند و ارادتمند ائمه اطهار بود. به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی، او برگزیده خدا بود.
سردار سرلشکر صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا نیز با بیان اینکه مردم کردستان و بسیجیان عاشق صیاد شیرازی بودند و بسیار دوستش می‌داشتند، گفت: بیشتر فرماندهان، همچون صیاد مردم دار، دلسوز و مومن بودند.
وی افزود: شهید صیاد شیرازی انسان مومنی بود و چون مومن بود، به ولایت ائمه و ولایت فقیه را عمیقا اعتقاد داشت و در آن راستا عمل می‌کرد.
سرلشکر صفوی عنوان کرد: وحدت بی نظیری که در دفاع مقدس بین ارتش و سپاه به وجود آمد نتیحه آن ولایتمداری بود به نحوی که در صحنهی عمل شاهد بودیم فرماندهی مشترک از بالا تا سطح گردانها به وجود آمد.
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در ادامه به علاقه شهید صیاد شیرازی به رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در سال ۶۰ و پس از اینکه حضرت آیت الله خامنه‌ای مورد سو قصد قرار گرفتند، بنده به همراه شهید صیاد شیرازی جهت عیادت ایشان به بیمارستان رفتیم. من در آنجا اوج علاقه‌ شهید صیاد به رهبر معظم انقلاب را دیدم که در زمان جنگ و پس از جنگ که در ستاد کل نیروهای مسلح مسئولیت داشت نیز این علاقه و ارادت ایشان به رهبری ادامه داشت. ضمن اینکه رهبر معظم انقلاب نیز به ایشان بسیار علاقه داشتند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم گرامیداشت شهدا، این پیام را برای نسل جوان دارد که شهدا را بشناسیم و ما پیشکسوتان نیز وظیفه داریم شهدا را به مردم و این نسل بشناسانیم.
سردار سرلشکر صفوی در پایان با بیان اینکه شهید صیاد شیرازی الگویی برای تمام مردم جامعه است، گفت: لازم است فیلمی همچون «شوق پرواز» که برای شهید عباس بابایی ساخته شد برای شهید صیاد شیرازی نیز ساخته شود و از ارتش و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار داریم در این راستا اقدام بکنند و صیادها و بروجردی‌ها را به ملت‌های مسلمان و آزاده جهان نشان بدهند.
امیر سرتیپ حسام هاشمی از همرزمان شهید صیاد شیرازی نیز در این مراسم در رابطه با شهید صیاد شیرازی گفت: ایشان انسانی اثرگذار بود و اگر کسی حتی یک جلسه با شهید صیاد داشت، این اثرگذاری را به یاد دارد. نظامی‌ها او را فرمانده‌ای دانا، هوشمند، توانا، با قدرت تحلیل بالا، دلسوز و شجاع می‌شناسند.
وی افزود: برادران پاسدار او را یک سپاهی دلسوز، یاور و پشتیبان سپاه می‌شناسند. برادران بسیجی نیز صیاد را یک بسیجی مخلص و علما او را یک انقلابی مومن، متعهد، معتقد به ولایت و متخلق به اخلاق اسلامی می‌شناسند.
امیر هاشمی همچنین بیان داشت: صیاد چون با خدا معامله کرد، خدا بزرگش کرد.
خواهر شهید صیاد شیرازی نیز در این مراسم گفت: برادرم در خانه‌اش حسینیه‌ای داشت که شب‌های اول هر ماه در آن مراسم اجرا می‌کرد و چون اخلاص داشت مراسم‌ها روز به روز رونق می‌گرفت و امروز پس از گذشت ۱۸ سال، هنوز آن حسینیه و مراسماتش با رونق خاصی برپا است.
همچنین در این مراسم از خانواده‌های شهیدان مدافع حرم ارتش جمهوری اسلامی ایران و شهیدان بیگی و دادشمس از شهدای دوران دفاع مقدس تجلیل شد و کتاب صوتی “در کمین گل سرخ” نیز رونمایی شد.