عراقچی:

مذاکره حقوق بشری با ۱+۵ نداشته‌ایم

عباس عراقچیمعاون حقوقی وزارت امور خارجه گفت: برخلاف آنچه که تصور می‌شود باید تأکید کنم که ما درباره هیچ موضوعی غیر از موضوعات هسته‌ای مذاکره نکرده‌ایم.
عباس عراقچی در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست شورای حقوق بشر در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره اینکه آیا ۱+۵ با ایران درباره موضوعات حقوق بشری مذاکره داشته یا خیر؟ گفت: برخلاف آنچه که تصور می‌شود باید تأکید کنم که ما درباره هیچ موضوعی غیر از موضوعات هسته‌ای مذاکره نکرده‌ایم.

به گزارش نویدتهران،وی همچنین درباره نشست امروز پیرامون هماهنگی های حقوق بشری گفت: ما خوشبختانه در وزارت امور خارجه با ستاد حقوق بشر ارتباط تنگاتنگی داشته‌ایم تا بتوانیم چهره نورانی حقوق بشر کشورمان را به غرب نشان دهیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه بعد از حل مناقشات هسته‌ای و در فضای بین‌المللی جدیدی که ایجاد شده توانسته‌ایم چهره بهتری از کشور و به خصوص مسائل حقوق بشری به غربی‌ها نشان دهیم، گفت: این مسئله را دنبال می کنیم.

وی همچنین درباره ارائه چهارمین گزارش اجرای برجام به مجلس گفت: این گزارش آماده شد و به آقای بروجردی ارائه شد که قطعاً مشروح آن در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.