حمید محمدی، سرپرست سازمان حج و زیارت:

مذاکرات حج با عربستان همچنان ادامه دارد

حمید محمدی، سرپرست سازمان حج و زیارت آخرین وضعیت مذاکرات حج را تشریح کرد.

همان گونه که قبلا اعلام شد، مذاکرات با وزارت حج عربستان بر سر موضوعات باقی مانده هم چنان در جریان است، لذا اجازه دهید نتیجه کار به موقع خود، تشریح شود.

به گزارش نویدتهران، وی بااشاره به اینکه یکی از محورهای اصلی مذاکرات حج، موضوع فاجعه ی منا بوده است گفت:

همان طور که همواره اعلام شده است، موضوع شهدای منا از دغدعه های اصلی همه ی مسئولین و خانواده محترم شهدا بوده است که همواره با جدیت پیگیری شده است. به دلیل اهمیت موضوع، درنخستین  نامه ا ی که به عربستان ارسال شد و در آن رئوس مطالبات جمهوری اسلامی ایران مطرح و تصریح شد، بر موضوع شهدای منا و مسجدالحرام به عنوان یک محور اصلی تاکید شد.

محمدی درادامه گفت:هیئت مذاکره کننده، به عنوان امین خانواده ی معزز شهدای منا، موضوع منا را به عنوان یکی از موضوعات اصلی در مذاکرات با جدیت پیگیری کرده است. این که تاکنون در خبرها به جزئیات آن پرداخته نشده، طبیعی و واضح است؛ چون مذاکرات هم چنان ادامه دارد و نتایج آن هنوز کاملا روشن و ملموس نشده است و هنوز در تمامی موارد به جمع بندی های لازم نرسیده ایم و رسانه ای کردن بی موقع مسائل هم، همیشه به حل مشکل کمک نمی کند، لذا به طور طبیعی و منطقی، اطلاع رسانی در این خصوص به روشن تر شدن نتایج مذاکرات و دستیابی به جمع بندی های لازم موکول شده است.