مدیر جدید جامعه الزهرا(سلام‌الله‌علیها) منصوب شد

%d8%ad%d9%88%d8%b2%d9%87به پیشنهاد هیئت امنای جامعه الزهراء(سلام الله علیها) و با تأیید شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران و تأیید و تنفیذ مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی بجستانی به سمت مدیریت جامعه الزهراء(سلام الله علیها) منصوب شد.

به گزارش نوید تهران وبه نقل از روابط عمومی جامعه الزهرا(سلام الله علیها)، حجت الاسلام و المسلمین «محمد کیانی» با اعلام این خبر گفت: مراسم تودیع و قدردانی از تلاش های سه ساله حجت الاسلام و المسلمین هاشمیان و معارفه مدیر جدید جامعه الزهرا(سلام الله علیها)، صبح پنج شنبه، بیست و سوم دی ماه، ساعت ۹:۳۰، در تالار بیداری اسلامی این موسسه برگزار می گردد.

وی تصریح کرد: حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی با پیشنهاد هیئت امنای جامعه الزهرا(سلام الله علیها) و با تأیید شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران و تأیید و تنفیذ مقام معظم رهبری(دامت برکاته) در این سمت منصوب شده است.

مدیر کل روابط عمومی و بین الملل جامعه‌الزهرا(سلام‌الله‌علیها) عنوان کرد: در این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی، رئیس محترم دفتر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و جمع دیگری از شخصیت های حوزوی و مدیران ارشد استان حضور خواهند داشت.

وی در ادامه یادآور شد: تا کنون حجت الاسلام والمسلمین «سید محمد رضا طباطبایی» و سپس حجت الاسلام والمسلمین «سید سجاد هاشمیان»، مدیریت جامعه الزهرا(سلام‌الله‌علیها) را عهده دار بوده‌اند.

بخشی از سوابق علمی، فرهنگی و اجرایی حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمود مدنی بجستانی به این شرح است:

حجت الاسلام و المسمین سید محمود مدنی متولد ۱۳۴۳ فرزند آیت الله سید جواد مدنی از علمای محبوب جنوب خراسان است که در ابتدای انقلاب اسلامی با حکم بنیان گذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) به امامت جمعه بجستان منصوب شدند.

ایشان در ابتدای طلبگی خود همراه با موج حرکت عظیم انقلابی مردم ایران در مبارزه علیه رژیم طاغوت شرکت فعال داشت و به سخنرانی و پخش اعلامیه علیه رژیم می‌پرداخت؛ در سالهای دفاع مقدس، برای تقویت پایه‌های انقلاب همراه با دو برادر خود به خیل رزمندگان خراسانی در جبهه‌ پیوست؛ از افتخارات ایشان تقدیم یک برادر شهید (سید محمد مدنی) و یک جانباز به انقلاب است.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به حوزه علمیه قم هجرت کرد و پس از گذراندن دروس سطح نزد اساتیدی چون آیت‌الله اشتهاردی، محامی وکوه کمری، به مدت دوازده سال در درس خارج آیت الله میرزا جواد تبریزی حاضر و جزو شاگردان خاص ایشان شد؛ همچنین ایشان از اساتید دیگری همچون حضرات آیات وحید خراسانی، مکارم شیرازی، حسن‌زاده آملی، انصاری شیرازی و جوادی آملی بهره های فراوان برد.

تدریس تمامی مقاطع مختلف حوزوی در حوزه علمیه قم به صورت آزاد و نیز در مدارس زیر نظر شورای مدیریت حوزه علمیه قم از دیگر فعالیت های ایشان است؛ اهتمام ایشان به ارتقای سطح علمی طلاب خارجی و به ویژه بانوان طلبه، ایشان را از جمله اساتید ممتاز جامعةالمصطفی العالمیه و جامعة الزهرا(سلام‌الله‌علیها) قرار داد.

دکتر مدنی، پایان‌نامهٔ سطح چهارم حوزه را در بحث فقه درسال ۱۳۷۵ تألیف کرد و با دفاع از آن مفتخر به دریافت مدرک آن مقطع گردید و همچنین امتحان جامع دکترای وزارت علوم را با موفقیت گذراند و تز دکترای خود را با عنوان «احکام مصلحتی فقه اسلام» زیر نظر استاد دکتر مصطفی محقق داماد تألیف و دفاع نمود و موفق به اخذ مدرک دکتری گردید.

حجت الاسلام مدنی، همچنین در زمینه های تحقیقاتی و پژوهشی فعالیت های برجسته ای از خود بر جای گذاشته اند که از میان آنها دو کتاب «سنن الرسول الاعظم» جایزه کتاب برگزیده سال جمهوری اسلامی و کتاب «فرهنگ کتب حدیثی شیعه» جایزه پژوهش برگزیده سال وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی را به خود اختصاص داده اند. کتاب «موسوعه کلمات امام حسین علیه السلام» تا کنون بیش از پنجاه بار چاپ شده است. سید محمود مدنی همزمان با رهنمود های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در مورد تهاجم فرهنگی اثری پژوهشی به نام «فساد سلاح تهاجم فرهنگی» به چاپ رسانید. تا کنون بیش از ده عنوان کتاب وچندین مقاله علمی پژوهشی از ایشان چاپ و نشر شده است.

وی در سال ۱۳۸۳با رای مردم خراسان بعنوان نماینده هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی انتخاب شد و از معدود مجتهدین حاضر دراین دوره از مجلس بود؛ حضور مؤثر وی بعنوان رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی درهفتمین دوره مجلس شورای اسلامی موجب تحول در استان و منطقه گردید.

دکتر مدنی درسال۱۳۸۵ بنا به پیشنهاد و اصرار تعداد کثیری از علمای برجسته استان برای چهارمین دوره خبرگان رهبری ثبت نام و با شرکت درآزمون علمی مربوط، موفق به کسب امتیاز لازم گردید؛ ایشان پس از اتمام دوره هفتم مجلس به قم بازگشت و مسئولیت معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم را برعهده گرفت.

در اسفندماه سال ۱۳۸۸ مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، ایشان را به عنوان نماینده خویش در کشورهای حوزه خلیج فارس و امامت جمعه دبی منصوب کردندو این مسئولیت تا ابتدای سال ۱۳۹۵ادامه یافت. فعالیت های چشمگیر فرهنگی و شخصیت علمی استاد باعث شد تا از ایشان به عنوان یکی از چهره های موفق بین المللی و سخنران در کنفرانس ها و مجامع علمی بین المللی مانند کنفرانس بین المجالس در سوئيس، کنفرانس نقش اسلام در صلح جهانی در سنگال، مؤتمر مقابله با حرکت های تکفیری درقم، کنفرانس وحدت اسلامی در تهران، گفتگوی بین ادیان در ابوظبی و کنفرانس هماهنگی بین ادیان از طرف سازمان ملل در دبی و غیره دعوت به عمل آید.

دعوت مکرر از ایشان برای شرکت و سخنرانی در مجمع علمی علمای اهل تسنن امارات جلوه دیگری از فعالیت های علمی ایشان در میان اهل سنت است.

ایشان هم اکنون علاوه بر تدریس دروس خارج فقه و اصول در حوزه و تدریس فقه و حقوق در دانشگاه، مدیریت گروه فقه و اصول مدرسه عالی فقه وابسته به دفتر مقام معظم رهبری را نیز عهده دار است.

بخشی از تالیفات آیت الله مدنی بجستانی

سنن الرسول الاعظم(ص)
موسوعه کلمات الامام الحسین (ع)
فساد سلاح تهاجم فرهنگی
دو فریضه برتر
میرزای شیرازی احیاگر قدرت فتوا
مختار ثقفی رایت امید
موسوعه کلمات الامام امیر المؤمنین (ع)
موسوعه سنن المعصومین علیهم السّلام
رساله احکام ویژه شهدا
احکام مصلحتی در فقه اسلامی
فرهنگ کتب حدیثی شیعه
تصحیح و تحقیق رساله سئوال و جواب فقیه بزرگ سید محمد کاظم طباطبایی یزدی
شرح صلوات شعبانیه که در سال ۱۳۸۹ توسط بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی به چاپ رسیده است.
از ایشان همچنین مقالات مختلفی در زمینه‌های فقهی حدیثی، تاریخ اسلام، سیره زندگی معصومین و معارف اسلامی در نشریات مختلف به چاپ رسیده است.