دریادار سیاری در همایش سراسری فرماندهان ارتش:

مدیریت جهادی در دستور کار فرماندهان ارتش قرار گرفته است

به گزارش نویدتهران،امیر دریادار حبیب الله سیاری در همایش سراسری فرماندهان ارتش با ضروری دانستن نحوه فرماندهی و مدیریت جهادی گفت: برای رسیدن به نقطه مطلوب و مورد نظر فرماندهی معظم کل قوا و برای داشتن ارتشی نو با خلاقیت وابتکارات نوین باید مدیریت جهادی در دستور کار فرماندهان ما قرار گرفته است .
امیر دریادار حبیب الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در دومین روز از همایش سراسری فرماندهان ارتش که در مرکز همایش های سازمان عقیدتی سیاسی در حال برگزاری است گفت: انجام کار برای رضای خداوند، جدیت، خستگی ناپذیری، برداشتن گام های بلند، عبور از چالش ها و موانع، شتاب همراه با تدبیر، داشتن بصیرت، عدم غفلت از دشمن و توجه به آرمان ها و راه درست از مؤلفه های مدیریت جهادی و مورد تأکید فرماندهی معظم کل قوا است همت ما به هیچ وجه نباید به اندازه امکاناتمان تنزل پیدا کند و با همت بلند و عزم راسخ می توان به اهداف بزرگ رسید.

امیر دریادار سیاری اظهار داشت: با نگاه به آینده و تسلط و اشراف اطلاعاتی می توان بر محیط امنیتی پیچیده غلبه کرد و همه اینها مستلزم داشتن فرماندهان و مدیران جهادی است.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش افزود: مدیریت جهادی در نیروهای مسلح سبکی از مدیریت دفاعی دارای ماهیت نگرش همه جانبه به امور دفاعی است که با نگرش به تهدید شناسی، اشراف اطلاعاتی و بصیرت با تکیه بر منابع و ظرفیت های بومی و سرمایه های انسانی (مومن، متعهد، متخصص، متفکر، منضبط، ولایتمدار، ایثارگر و شهادت طلب)، ابتکار عمل و خلاقیت و نوآوری مبتنی بر قاعده مندی علمی و قانون مدار، تصمیم های شجاعانه گرفته و از نظر اجرا نیز با برخورداری از روحیه جهادی بر پایه ارزش ها و اعتماد به نفس و توکل به خدا آن را دنبال می کند.

دریادار سیاری با تشریح موقعیت ژئوپلیتیک کشور جمهوری اسلامی ایران گفت: مجاورت ایران با دریاهای آزاد بویژه اقیانوس هند فرصت ها و تهدیدهای راهبردی را ایجاد کرده و کشورمان فرصت و ظرفیت تبدیل شدن به قدرت اقیانوسی را دارد و این موضوع بر روندهای جهانی تأثیر می گذارد.

وی با بیان اینکه ایران می تواند در موازنه قدرت دریایی و قدرت جهانی نقش موثر ایفا کند خاطر نشان کرد: قرارگرفتن کشورمان در مرکز جغرافیایی جهان موجب شده تا از جهات مختلف در کانون توجه ژئوپلیتیکی و ژئواستراتیکی دنیا واقع شویم و همچنین موقعیت ایران از نظر نفت و گذرگاهی همواره مورد توجه قدرتهای جهانی بوده است.

معاون هماهنگ کننده ارتش در ادامه موقعیت ژئوپلیتیکی راهبردی جمهوری اسلامی ایران را یکی از دلایل آماج تهدید بودن کشورمان برشمرد و افزود: استکبار ستیزی و مخالفت با ظلم و ظالم، تقابل آرمان های انقلاب اسلامی با منافع استکبار جهانی، الهام بخشی برای ملت های جهان و وجود نفت و ذخایر راهبردی منطقه را از دیگر عوامل تهدید علیه کشورمان است.

امیر دریادار حبیب الله سیاری محاصره اقتصادی، ترور، درگیری قومی و مذهبی، تحمیل جنگ، کارشکنی در محیط بین الملل، ایجاد جنگ های نیابتی و ترکیبی و نیز تشدید تهدیدها را از انواع تهدید پس از پیروزی انقلاب اسلامی علیه کشورمان دانست و بیان داشت: دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره بدنبال بهانه جویی برای اعمال تهدید علیه ما بوده اند چرا که ایده ها و آرمان های ما با استکبار جهانی متفاوت است و یقیناً تا مادامی که عَلَم و بیرق انقلاب اسلامی در دستان ما هست این تهدیدها ادامه دارند. بر همین اساس کنار آمدن ما با استکبار جهانی برابر است با کنار گذاشتن آرمان های انقلاب و ما هرگز این کار را نخواهیم کرد.

وی با یادآوری مأموریت ارتش جمهوری اسلامی ایران مبنی بر پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی و نظام جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: برای انجام این مأموریت «نیروی انسانی، تجهیزات و آموزش و تمرین» به عنوان حوزه های کسب آمادگی ارتش مطرح هستند و مهمترین آنها عنصر نیروی انسانی با ویژگی های خاص است که از اهمیت بالایی برخوردار بوده و با محقق شدن آن دستیابی به سایر موارد هم میسر می شود.

معاون هماهنگ کننده ارتش در پایان اقدامات انجام شده برای حفاظت از منافع و اهداف ملی در برابر خطر نفوذ دشمنان خارجی یا داخلی را از ملزومات امنیت ملی تلقی کرد و اذعان داشت: نیروهای مسلح ما افتخار می کنند که به عنوان حافظ امنیت کشور به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمت می کنند.