رئیس قوه قضائیه:

مدیران برای گره گشایی از مشکلات مردم تلاش کنند


به گزارش نویدتهران،رییس قوه قضاییه گفت: مردم با مشکلات معیشتی، اشتغال، مسائل فرهنگی، اجتماعی و قضایی متعددی روبرو هستند و همه مدیران در هر سطحی وظیفه دارند برای گره گشایی از مشکلات مردم تلاش کنند.

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در دیدار با قضات و کارکنانهمه مدیران برای گره گشایی از مشکلات مردم تلاش کنند دادگستری ایلام از دادستان‌های سراسر کشور خواست نظارت مستمری بر پرونده‌های اجرای احکام داشته باشند تا آرا صادر شده بطور دقیق عملیاتی شود.

وی افزود: همه مدیران باید فرصت خدمت به مردم را مغتنم بشمارند چرا که این نعمت در صورت اجرای آن نزد خداوند متعال از اجر بسیاری برخوردار است.

رییس قوه قضاییه تاکیدکرد: ایران اسلامی سرشار از سرمایه‌های خدادادی و نیروی انسانی کارآمد است و شایسته نیست مردم با این مشکلات روبرو باشند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای بر لزوم برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برای حل مشکلات جاری کشور تاکید کرد.
وی با اشاره به حضور خود در چهار دهه گذشته در دستگاه قضایی گفت : میزان دریافتی کارکنان قضایی در مقابل خدمات صورت گرفته متناسب نیست، ولی امانت سنگین قضاوت و احقاق حقوق عامه ایجاب می‌کند این مشکلات معیشتی، اداری و تجهیزاتی را تحمل کنیم تا مردم از خدمات بیشتری برخوردار شوند.

رییس قوه قضاییه رسیدگی سریعتر به پرونده‌ها را از اصلی‌ترین خواسته مردم بیان کرد که همه قضات و کارکنان باید به این اصل توجه کنند.

وی پرهیز از صدور حکم حبس و استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس تا حد امکان را در بررسی پروند‌ها خواستار شد.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به پرونده‌های قصاص گفت: قضات از ظرفیت مردم و افراد صاحب نفوذ و صاحب کلام برای حل و فصل مسایل و جلب رضایت بهره بگیرید.

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رییس قوه قضاییه روز پنجشنبه در راس هیاتی از معاونان این قوه از طریق فرودگاه شهدا وارد ایلام شد و مورد استقبال نماینده، ولی فقیه در استان و استاندار ایلام قرار گرفت.

این نخستین سفر استانی حجت الاسلام والمسلمین اژه‌ای پس از انتصاب به ریاست قوه قضاییه است و وی را در این سفر یک روزه جمعی از معاونان دستگاه قضا از جمله دادستانی کشور و رییس دیوان عدالت اداری همراهی می‌کنند.