وزیر آموزش‌وپرورش:

مدرسه حلقه اتصال آموزش‌وپرورش و خانواده‌ است

به گزارش نویدتهران،وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه مدرسه حلقه اتصال آموزش‌وپرورش و خانواده‌ است، گفت: در شرایط کنونی نیازمند تقویت و افزایش توانمندی‌هایمان هستیم.
محسن حاجی میرزایی در آیین افتتاحیه اجلاسیه دوم کنگره سیزدهم اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، در مورد نام‌گذاری اتحادیه انجمن‌های اسلامی اظهار کرد: این نوع نام‌گذاری سطح توقعات را از این تشکیلات بالا می‌برد زیرا نام اتحادیه همراه با انجمن، اسلام و دانش آموزان در یک تشکیلات آمده است.

وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: امروزه تحولات بسیار زیادی در حال اتفاق است و نسبت ایفای نقش‌های ما در مقابل پدیده‌ها دائماً در حال تغییر است بنابراین نیازمند افزایش و تقویت و به‌روزرسانی توانمندی‌های خود هستیم.

وی ادامه داد: ممکن است، این تغییرات سلامت جسمی و روحی ما درخطر قرار دهد اما باید مصون ماندن در برابر تغییرات وتوانمندسازی خود در برابر تغییرات را در کانون توجه داشته باشیم.

حاجی میرزایی بابیان اینکه دانش آموزان بیشتر از بقیه جامعه در معرض خطر قرار دارند و به همین علت در آموزش‌وپرورش نظام مراقبت‌های اجتماعی را اجرا می‌کنیم، اظهار کرد: دانش آموزان عضو انجمن‌های اسلامی در درجه اول باید مواظب خودشان باشند و سپس در این شرایط کرونایی فعال باشند.

عضو کابینه تدبیر و امید ادامه داد: در برابر پدیده غیرمنتظره‌ای قرار گرفتیم و تجربه‌ای در این خصوص نداشتیم. امروز هم معتقدیم هیچ آموزشی نمی‌تواند جایگزین آموزش حضوری شود و نباید مواجهه هیجانی با این موضوع داشته باشیم.

وی ادامه داد: مدرسه جایی است که دانش‌آموز فرامی‌گیرد چگونه از خودش مراقبت کند بنابراین معتقدیم دانش آموزان باید دسته‌بندی شوند و به‌تدریج به مدرسه بیایند زیرا امکان‌پذیر نیست که دانش‌آموز پایه اول به مدرسه نیاید و یا هنرجوی هنرستان‌ها برای فراگیری دروس عملی در مدرسه حضور پیدا نکند.

حاجی میرزایی اظهار کرد: مدرسه نباید تعطیل شود زیرا مدرسه حلقه اتصال آموزش وپرورش و خانواده‌ها است. مجاز نیستیم مدرسه را تعطیل کنیم اما باید در مدرسه مراقبت کنیم که دانش آموزان آموزش‌های لازم را ببینند و اعضای انجمن‌های اسلامی باید ببینند کجای این پدیده هستند و چه‌کاری می‌توانند انجام دهند.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب گفت: جامعه باید در برابر تکانه‌ها خود را حفظ کند و اتحادیه باید بداند چه نقشی در این شرایط تکانشی دارد.

وی افزود: شبکه شاد مولودی شش‌ماهه است و در همین شش ماه به بستر مناسبی برای همه فعالیت‌های آموزشی و تربیتی شده است. اتحادیه انجمن‌های اسلامی می‌تواند از این ظرفیت ایجاد شده استفاده کند و از این طریق در دورترین نقاط کشور برنامه‌های خود را ارائه دهید.