در پی تداوم آلودگی هوا؛

مدارس استان تهران به جز سه شهرستان فیروزکوه، دماوند و پردیس یکشنبه ۱۰ آذرماه تعطیل شد

به گزارش نویدتهران،معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: در پی تداوم آلودگی هوا، تمامی مدارس استان تهران به جز سه شهرستان فیروزکوه، دماوند و پردیس فردا یکشنبه ۱۰ آذرماه تعطیل شد.

محمد تقی‌زاده با اشاره به استمرار شاخص های آلایندگی اظهار داشت: در روزهای گذشته شاخص آلایندگی در تهران روند صعودی داشته است و امروز نیز با بررسی شاخص های الایندگی در سطح استان مقرر شد فردا یکشنبه ۱۰ آذرماه تمامی مدارس استان تهران به جز سه شهرستان فیروزکوه، دماوند و پردیس تعطیل است.

وی ادامه داد: با توجه به بررسی‌های گزارش‌های دستگاه‌های مختلف و همچنین شاخص‌های آلایندگی در سطح استان تهران فردا کلیه مدارس استان تهران در تمامی مقاطع (ابتدایی، متوسطه اول و دوم) به جز سه شهرستان فیروزکوه، دماوند وپردیس  تعطیل است همچنین پیش دبستانی‌ها و مهدهای کودک نیز فردا تعطیل است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران سپس بیان کرد: مدیران ادارات و دستگاه‌های مختلف برای مرخصی والدینی که فرزندان آنها مدارسشان تعطیل است همکاری لازم را داشته باشند.

تقی‌زاده در مورد طرح زوج و فرد تأکید کرد: طرح زوج و فرد از درب منزل در تهران فردا یکشنبه اجرا نخواهد شد به علاوه ممنوعیت تردد کامیون‌ها و خودروهای سنگین در تهران همانند روزهای گذشته تا اطلاع ثانوی ادامه دارد و فعالیت‌های عمرانی و اقداماتی که پیشتر توسط شهرداری‌ها انجام می‌شود ممنوع است.

وی همچنین گفت: فعالیت کلیه معادن شن و ماسه و صنایع مدرنی که فعالیت آنها به انباشت آلاینده‌ها کمک می‌کند در سطح استان تهران تعطیل است همچنین از پلیس راهور تقاضا شده بود که همانند روزهای گذشته از تردد خودروها و موتورسیکلت‌های دودزا جلوگیری کند و در تداوم این روند جدیت بیشتری داشته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: فردا بعدازظهر با بررسی دوباره شاخص‌های آلایندگی در سطح استان تهران با هماهنگی اعضای کمیته اضطرار آلودگی هوا تصمیمات لازم برای روز دوشنبه اتخاذ و به اطلاع عموم مردم می‌رسد.