حضرت آیت الله مکارم شیرازی:

محبوبیّت سپاه با امضای امثال رئیس جمهور آمریکا کم نمی شود

به گزارش نویدتهران،حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه محبوبیّت سپاه با این امضاها از بین نمی رود، تصریح کردند: مردم مشاهده کرده اند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در مشکلاتی همچون زلزله و سیل، در جنگ تحمیلی، در عراق و سوریه و … چه اقدامات خوبی انجام داده است.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم ضمن تبریک ولادت حضرت أباالفضل العباس (علیه السلام) به روایتی از نبی مکرم اسلام (ص) اشاره کردند و گفتند: حضرت در این حدیث فرمودند: «لَا فَقْرَ أَشَدُّ مِنَ الْجَهْلِ وَ لَا مَالَ أَعْوَدُ مِنَ الْعَقْلِ وَ لَا وَحْدَةَ أَوْحَشُ مِنَ الْعُجْبِ و لَا حَسَبَ کَحُسْنِ الْخُلُقِ وَ لَا عِبَادَةَ کَالتَّفَکُّرِ/ هیچ فقرى سخت تر از نادانى، و هیچ اندوخته اى سودمندتر از خردمندى و هیچ تنهایى و غربتى هراس انگیزتر از خودبینى نیست، و هیچ فخرى چون خوشرفتارى و هیچ عبادتى همانند فکر و اندیشه نیست».

این استاد برجسته حوزه اظهار داشتند: حدیثی همچون این روایت که ۱۴۰۰ سال قبل در محیط جاهلیت بیان شده، با در نظر گرفتن شرایط زمان و مکان آن روز، بیانگر معجزه بودن این احادیث است.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه تمام مشکلات دنیا مرتبط با سردمداران بی عقل است، ابراز داشتند: موضع گیری که رئیس جمهور آمریکا درباره سپاه انجام داد، غیرمنتظره نبود؛ ضربه ای که آنان در سوریه، عراق، جنگ تحمیلی هشت ساله و … از سپاه خورده اند، سبب شده است که چنین موضعی گرفته و به اصطلاح انتقام بگیرند؛ در حالی که کار بی عقلی انجام دادند.

معظم له خاطرنشان ساختند: اینها احتمالا علاوه بر امور اعتباریه، امور تکوینیه را هم در اختیار خود می دانند و فکر می کنند اگر بگویند الان شب است، شب می شود یا بگویند سپاه تروریست است، تروریست می شود؛ این نهایت بی عقلی است که انسان فکر کند همه چیز در اختیار اوست و می تواند واقعیت ها را با یک خط و امضا عوض کند.

این مفسر قرآن کریم با تأکید بر اینکه محبوبیت سپاه با این امضاها از بین نمی رود، تصریح کردند: مردم مشاهده کرده اند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در مشکلاتی همچون زلزله و سیل، در جنگ تحمیلی، در عراق و سوریه و … چه اقدامات خوبی انجام داده است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی بیان داشتند: سپاه پاسداران منطقه را از سلطه آمریکا و اسرائیل حفظ کرده است و امروز نیز ملاحظه می کنید که در مسئله سیل به صورت جانانه در کنار ارتش، هلال احمر و کمیته امداد جانفشانی می کند؛ این نهاد نظامی، تمام امکانات خود را برای نجات مردم آورده و واقعا نسبت به این سیلاب عظیم، مشکلات جانی کمی داشته ایم؛ البته کشته شدن یک نفر هم زیاد است؛ اما این تلفات جانی کم محقق نمی شد؛ مگر به واسطه تدبیری که سپاهیان و سایرین انجام داده اند.

ایشان با اشاره به کارهای جنون آمیز رئیس جمهور آمریکا، اظهار داشتند: محبوبیت سپاه با این کارها کم نمی شود؛ بلکه احساس می کنیم این محبوبیت در حال زیادشدن هم هست.

این مرجع تقلید ابراز داشتند: وای به حال دنیایی که اینگونه افراد بخواهند بر آن حکومت بکنند؛ بعد بگوییم دنیای متمدنی داریم؛ آیا در دنیای متوحش و جنگل چنین کارهایی انجام می شد؟ تصور می کنیم که حتی در جنگل هم چنین کارهایی انجام نمی شود.