خطیب جمعه قم:

مجلس در مصوبات خود روح انقلابی را حفظ کند

به گزارش نویدتهران، امام جمعه قم با بیان اینکه باید مصالح کشور در پرتو هدایت های رهبری رعایت شود گفت: مجلس باید در مصوبات خود روح انقلابی را حفظ کند،
آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه های نماز جمعه قم توصیه های مراجع تقلید و حوزه را به سود جامعه اسلامی توصیف کرد و گفت: مراجع تقلید در خصوص اسناد، موافقت نامه ها و وضعیت زندگی مردم مواضع بسیار روشنی داشتند که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی در چهلمین سالگرد انقلاب با هجمه های سنگین دشمنان مواجه است افزود: به تعبیر رهبری هجمه ها منفعلانه بوده و در اثر ماندگاری انقلاب اسلامی و پیشرفت امواج انقلاب در عرصه بین الملل است.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه ملت و مسئولان باید در کنار هم وارد صحنه شده و در برابر مشکلات مقاومت کنند، گفت: قدرت موشکی، صنایع دفاعی، وحدت و انسجام داخلی از عناصر اقتدار است که باید با تمام قوا حفظ شود.

وی رعایت مصالح کشور در پرتو هدایت های رهبری را مورد تاکید قرار داد و افزود: به جز ارتباط با آمریکا و اسرائیل، رهبری اجازه ارتباط با همه کشورها را داده اند ولی نگاه ما نباید به آنها باشد و در برنامه های خود باید روح انقلابی را حفظ کنیم.

مجلس باید در مصوبات خود روح انقلابی را حفظ کند

امام جمعه قم با بیان اینکه مجلس باید در مصوبات خود روح انقلابی را حفظ کند، تصریح کرد: همه نهادها و ملت ایران باید در پرتو راهنمایی هایی که رهبری در همایش بزرگ بسیجیان داشتند حرکت کرده و بدانیم که ایستادگی و پایبندی به ارزش های انقلاب ما را پیروز می کند.

وی ادامه داد: دشمن به ظاهر تندی نشان می دهد؛ ولی در دل آنها از مقاومت رعب ایجاد شده است و به فضل الهی دشمنان این ملت شکست خواهند خورد.

امام جمعه قم در بخش دیگری از سخنانش به حماسه اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: اربعین حسینی حماسه بزرگ معنوی و بی نظیر در جهان است و بین المللی و بین الادیانی بودن از ویژگی های این حماسه بزرگ به شمار می رود.

از دولت، ملت و مرجعیت عراق و نجف تقدیر می کنیم

وی با اشاره به حضور جمعیت بی نظیر در راهپیمایی اربعین تاکید کرد: از دولت، ملت و مرجعیت عراق و نجف تقدیر می کنیم و روابط ایران و عراق باید بسیار استوار و محکم باشد و امیدواریم که مسؤولان جدید کشور عراق عمق استراتژیک این روابط را بشناسند و از این حماسه بزرگ امت اسلام بهره مند شود.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه در زیارت اربعین باید یاد شهدای ایران و عراق و مقاومت اسلامی گرامی داشته شود، خاطرنشان کرد: امروز به برکت شهدای ایران و عراق این حماسه محقق شود که باید نیابت از شهدا در این راهپیمایی مورد توجه قرار گیرد.

لقب گاو شیرده ،ننگی برای آل سعود است

وی به حادثه کشور ترکیه و کشته شدن روزنامه نگار سعودی منتقد تصریح کرد: ما به حکام عربستان اعتراض بسیاری داریم و آنها را وابسته مزدور می دانیم؛ ولی آزرده می شویم که فردی به خود جرأت دهد که آنها را گاو شیرده خطاب کند و این ننگ بر آل سعود است؛ برگردید به اسلام و دلداده غرب نباشید چرا که اسلام به شما عزت می دهد.

امام جمعه قم گفت: عاقبت غرب گرایی چنین تحقیری است، ما دلمان برای شما که وابسته و حقیر هستید می سوزد که اینگونه تحقیر می شوید؛ این چه مسیری است که می پیمایید، به راه اسلام برگردید.

آیت الله اعرافی همچنین ضمن گرامیداشت روز استاندارد اظهارداشت: از مسائل اخلاقی و فقهی صنعتگران و تولیدکنندگان این است که شاخص های درستی کالا را رعایت کنند. روز استاندارد بهانه ای است تا ببینیم؛ چرا که این همه ضعف در تولیدات وجود دارد و همه باید تلاش کنیم تا استانداردها و شاخص های صحت و سلامت کالاها در بخش های دارو، درمان و بخش های غذایی رعایت شود.

امام جمعه قم با گرامیداشت روز روشندلان گفت: وظیفه داریم که روشندلان و دیگر معلولان را مورد توجه قرار داده و خدمات لازم به ایشان ارائه شود.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه، هفته پیوند اولیا و مربیان را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: خانه و مدرسه دو رکن اساسی در تربیت دانش آموزان هستند و تعامل این دو رکن از اهمیت بسیاری دارد. اگر خانه و مدرسه هماهنگ نباشد تربیت دانش آموزان دچار مشکلاتی می شود.

آیت الله اعرافی با تبریک هفته تربیت بدنی اضافه کرد: ورزش در بعد قهرمانی ارزش دارد ولی در کنار آن باید ورزش به فرهنگی برای سلامت جامعه تبدیل شده و در این خصوص آگاهی های لازم به جامعه داده شود.

وی با بیان اینکه ورزشکاران حرفه ای افتخارآفرینی های ارزنده ای داشته اند بیان کرد: برخی از ورزشکاران ارزش های الهی را در صحنه ورزش مورد توجه قرار می دهند که بسیار ارزشمند است. ارزش های معنوی و الهی در ورزش باید به شکل سنجیده نفوذ و حضور داشته باشد.

امام جمعه قم اضافه کرد: همه دلسوزان نظام مقدس جمهوری اسلامی اهم از دولت، برنامه ریزان و همچنین خیرین و مردم باید برای تامین امکانات مورد نیاز ورزش های سالم اهتمام لازم را داشته باشند.