آيت‌الله جنتي در حرم امام خميني(ره):

مبارزه با مستكبرين و حمايت از مظلومين از اصول اساسي نهضت امام(ره) بود

 

رئيس مجلس خبرگان رهبري گفت: راه امام راهي نورانيست كه بايد ادامه دهيم و حقي است كه ايشان بر گردن ما نهاده‌اند و بايد به نسل‌هاي آينده منتقل كنيم.

آيت‌الله احمد جنتي رئيس مجلس خبرگان رهبري صبح امروز در مراسم اداي احترام به مقام بنيانگذار انقلاب اسلامي كه در حرم مطهر امام (ره) برگزار شد، با اشاره به عظمت آن امام همام اظهار داشت: با تمام وجودمان اقرار مي‌كنيم كه امام خميني (ره) آنقدر شخصيتي عظيم بودند كه قدرت دركش را نداريم.
به گزارش نویدتهران،وي افزود: به حق ايشان در مقام انبياء بني‌اسرائيل بود و اگر قرار بر اين بود كه بعد از پيام عظيم‌الشأن اسلام پيامبر ديگري مبعوث شود، ايشان قطعاً اين مقام را داشتند.
آيت‌الله جنتي ادامه داد: امام خميني (ره) اسلام را در وقتي كه در حال احتضار بود زنده كردند و وقتي كه همه مي‌گفتند اسلام افيون ملت‌ها و موجب مردگي و عقب‌ماندگي آنهاست، اسلام را زنده كردند و اين را نشان دادند كه اسلام، قدرت، شهامت و شجاعت دارد و مي‌تواند با كفر مبارزه و كفار را منكوب كند و همين كار را كرد و اين معجزه تاريخ شد.
رئيس مجلس خبرگان با اشاره به جنگ ۸ ساله تحميلي تصريح كرد: اگر درايت‌ها، حمايت‌ها و سياست‌هاي اللهي امام نبود، در همان اول شكست خورده بوديم و دشمن طبق آن چيزي كه گفته بود در ۲، ۳ روز اول كل ايران را تصرف و انقلاب را از بين مي‌برد، ولي سياست‌هاي امام، عزت اسلام را حفظ كرد.
وي تأكيد كرد: با تمام وجود بايد اعتراف كنم كه نه مي‌توانيم امام را آنچنان كه بود بشناسيم و نه مي‌توانيم حقش را ادا كنيم و فقط مي‌توانيم راهش را ادامه دهيم.

آيت‌الله جنتي با تأكيد بر اينكه بايد اصول و مباني نهضت اسلامي امام را بشناسيم، خاطرنشان كرد: يكي از اصول امام مبارزه با مستكبرين بود و ما بايد تا هستيم و همچنين نسل‌هاي آينده‌مان اين راه را ادامه دهيم.
رئيس مجلس خبرگان ادامه داد: امام از غير خدا و آمريكا و اسرائيل نمي‌ترسيد و ترس از هيچ موجودي غير از خدا در دلش نبود.
آيت‌الله جنتي با اشاره به موارد ديگري از اصول نهضت امام اظهار داشت: امام حامي مظلومين بود و ما بايد از مظلومين حمايت كنيم. همچنين امام بزرگوار ما دشمن ظالمين بود و ما نيز بايد دشمن ظالمين باشيم.
وي در ادامه افزود: امام حامي مستضعفين، فقرا و پابرهنگان بود و ما هم در اين نظام بايد حامي اين قشر از جامعه باشيم و نبايد فراموش كنيم و كاري كنيم كه امام از ما ناراضي باشد و بايد طوري عمل كنيم كه مشمول دعاهاي ايشان شويم.
رئيس مجلس خبرگان در پايان خاطرنشان كرد: اين راه راهي نورانيست كه بايد ادامه دهيم و حقي است كه امام بر گردن ما دارند و بايد ما كه وجود امام را درك كرده‌ايم، براي تداوم راه ايشان نسل‌هاي آتي را نيز با سيره و روش امام تربيت كنيم.