آیت الله العظمی نوری همدانی در واکنش به سفر ترامپ به عربستان:

ماموریت ترامپ، اسلام و قرآن هراسی است

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به حضور ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در عربستان و استقبال پادشاه این کشور گفتند: امروز شاهدیم که رئیس جمهور آمریکا به عربستان رفته و در ادامه نیز به چند کشور دیگر خواهد رفت؛ خودش هم می گوید که یکی از کارهای من، مجسم کردن اسلام هراسی و قرآن هراسی برای مردم است.
به گزارش نویدتهران،این مرجع تقلید ظهر امروز در دیدار مسئولان و برگزار کنندگان آیین ترتیل خوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان در حرم کریمه اهل بیت(ع)، گفتند: قرآن بالاترین نعمتی است که خداوند در اختیار انسان قرار داده است.
فرهنگ قرآنی، حماسه بزرگ انتخابات را رقم زد
ایشان با اشاره به حماسه مردم ایران با شرکت گسترده در انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا اظهار داشتند: این حماسه مردم، با تکیه به قرآن کریم و فرمایشات مقام معظم رهبری ایجاد شد، مردم ایران با درک فرهنگ قرآنی این حماسه را خلق کردند.
حضرت آیت الله نوری همدانی افزودند: در قرآن کریم، به عموم مردم بسیار خطاب شده است، این مسئله نشان می دهد که اگر مردم بیدار شده و در صحنه حضور یابند و با فرهنگ قرآن همراه شوند، می توانند کارهای بزرگی را رقم بزنند.
حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که امام خمینی(ره) با تکیه به آموزه های قرآن کریم مردم ایران را به خود همراه ساخت و انقلاب اسلامی پیروز شد، خاطرنشان کردند: انس داشتن انسان ها با قرآن، به ویژه در دوران جوانی، اهمیت زیادی دارد، که بر اساس روایتی از نبی مکرم اسلام کسی که در دوران جوانی با قرآن انس داشته باشد، قرآن در وجود او نفوذ کرده و تا پایان عمر او را همراهی می کند.
ایشان افزودند: علامه طباطبایی(ره) از نمونه افرادی بودند قرآن در دل و جانش نفوذ کرد؛ ایشان وقتی آیاتی درباره اوصاف بهشت را تفسیر می کردند، شور و شوق را در دل همه ایجاد می کرد و زمانی که آیاتی در اوصاف جهنم سخن می گفت، گریه می کردند.
حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که شما بهترین راه را برای زندگی انتخاب کرده اید، تصریح کردند: در محضر قرآن کریم، باید در کنار توجه به الفاظ و ادبیات و قرائت، به مفاهیم و تفسیر آیات نیز توجه داشت. امروزه شاهدیم که استکبار کارهای زیادی درباره اسلام هراسی و قرآن هراسی به راه انداخته است که همه آنها ناشی از ترس از قرآن است. ما باید تفاسیر آیات قرآن را در موضوعات مختلف دسته بندی کرده و به دست جهانیان برسانیم.
* ارتباط با امریکا، با خادم الحرمینی همسو نیست
این مرجع تقلید با اشاره به حضور ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در عربستان و استقبال افتخار آمیز پادشاه این کشور گفتند: امروز شاهدیم که رئیس جمهور آمریکا به عربستان رفته و در ادامه نیز به چند کشور دیگر خواهد رفت؛ خودش هم می گوید که یکی از کارهای من، مجسم کردن اسلام هراسی و قرآن هراسی برای مردم است.
ایشان افزودند: مگر این خادم الحرمین این آیه را که می فرماید: «…لا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَ النَّصاري‏ أَوْلِياءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِياءُ بَعْضٍ وَ مَنْ يَتَوَلَّهُمْ مِنْکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ…؛ یهود و نصارا را یاوران و دوستان خود مگیرید ، آنها دوستان و یاوران یکدیگرند و هر کس از شما آنها را دوست و یاور خود گیرد از آنها خواهد بود…» نشنیده است؟ شما که خود را خادم الحرمین معرفی می کنید و اینگونه ارتباط با آمریکا و صهیونیست و داعش دارید و از سوی دیگر نقش شما در یمن، عراق و سوریه وجود دارد!
حضرت آیت الله نوری همدانی تبیین آموزه های ناب قرآن و اسلام در این موضوعات را مهم دانست و گفت: در این عرصه فعالان قرآنی رسالت سنگینی بر دوش دارند تا پیام قرآن را به گوش جهانیان برسانند.