مادر سردار شهید حسن باقری عنوان کرد:

ماجرای ملاقات شهید حسن باقری با حضرت امام خمینی(ره) در مدرسه

مادر شهید حسن باقری گفت: شهید حسن باقری نه تنها یک ولایتمدار بلکه عاشق ولایت بود. زمانی که حضرت امام(ره) به تهران تشریف آوردند با ایشان ملاقات کرد.

مراسم سی و چهارمین سالگرد شهادت سردار شهید حسن باقری و رونمایی از جدیدترین آثار شهید با حضور سردار یعقوب سلیمانی، سردار نیکخواه بهرامی، سردار فتح الله جعفری، سعید علامیان، مادر شهید حسن باقری و جمعی از همرزمان شهید عصر امروز (شنبه ۹ بهمن‌ماه ۹۵) در باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» برگزار شد.

به گزارش نوید تهران وبه نقل ازتسنیم،کبری افشردی بهروز مادر سردار شهید غلامحسین افشردی (حسن باقری) در این مراسم با تشکر از کسانی که در پاسداشت مقام والای شهید یاد او را زنده نگه می‌دارند، گفت: صحبت از ولایت شد باید یادآوری کنم که شهید باقری نه تنها یک ولایتمدار بلکه عاشق ولایت بود. زمانی که حضرت امام(ره) به تهران تشریف آورده بودند او را دیده بود نزد من آمد و گفت: مادر وقتی وارد مدرسه شدم و چشمم به چهره مبارک حضرت امام(ره) افتاد واقعا دیگر متوجه نبودم که در بین جمعیت کجا هستم و برای چه آمده‌ام. در واقع شهید حسن باقری محو وجود این بزرگوار شده بود و آن را با اشتیاق برای من تعریف می‌کرد.

وی افزود: من و خانواده‌ام نیز همین ارادت را به ولایت داریم و شکر خدا این روزها نیز می‌گویم چنانچه کسی می‌خواهد خدمتی کرده وایران عزیز را سربلند نگه دارد باید دو نکته را همیشه در نظر بگیرد. اولین نکته و بالاتر از هر موضوعی رهبر عزیزمان است که باید واقعا قدر ایشان را بدانیم. امیدوارم به نام مولا حضرت علی(ع) خداوند به ایشان طول عمر و سربلندی عنایت کند. نکته بعدی نیز سپاه عزیز و سپاهیان گرامی هستند که باید توجه به آنان را در مسیر موفقیت پیش‌رو داشت. البته خود شهید حسن باقری تفاوتی میان سپاه و ارتش قائل نبود.

مادر شهید باقری با اشاره به نگاه شهید به وحدت میان سپاه و ارتش گفت: شهید باقری یکی از کسانی بود که در مقابل او کسی جرات نداشت خدای ناکرده اسم ارتش را بدون احترام ببرد. ایشان می‌گفت سپاه و ارتش با هم فرقی ندارند، شهید باقری در ایجاد وحدت سپاه و ارتش یک نمونه بود. شهید صیاد شیرازی ایشان را بسیار دوست می‌داشت و با ایشان بسیار مانوس بود زیرا او هم یکی از امیران نمونه ارتش بود.

وی در ادامه تصریح کرد: برای همه ما ثابت شده بود که شهدا در میدان جنگ از هم پیشی می‌گرفتند شهید باقری هم همیشه به من می‌گفت مادر دعا کن که من شهید بشوم من هم به او گفتم که دعا می‌کنم که پیروز شویم. خوشا به سعادتشان خدا به همه ما توفیق دهد تا در این راه قدم بگذاریم. از خدا می‌خواهم که ما را پیرو راه شهدا قرار داده و جوانانمان را به راه رستگاری هدایت کند. از تمامی کسانی که آثار شهید را زنده کردند تشکر می‌کنم و امیدوارم خدا به همه آنها اجر جمیل عنایت کند تا آگاه کننده جوانانمان باشند.

انتهای پیام/