مأموریت رئیس مجلس به کمیسیون اصل ۴۴ برای حمایت از کالای ایرانی

به گزارش نویدتهران،رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور تحقق شعار سال به کمیسیون ویژه اصل ۴۴ برای تهیه پیشنهادات در راستای حمایت از کالای ایرانی مأموریت داد.
دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 19 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور اظهار داشت: در ابتدای سال جدید بهترین تبریکات را از خدای متعال برای نمایندگان محترم و ملت بزرگوار ایران آرزومند هستم، امیدوارم سال 97 با اهتمام همگان به آبادانی بهتر کشور و رفع مشکلات فعلی بیانجامد.

رئیس دستگاه قانونگذاری کشور در ادامه گفت: لازم می دانم از همه دستگاه های اجرایی که در ایام عید تلاش مضاعف برای آسایش ملت داشته اند تشکر کنم مخصوصا از نیروی انتظامی که در یک ماه اخیر تلاش جدی تر برای امنیت مردم داشته است.

وی افزود: از هلال احمر، وزارت بهداشت، صدا و سیما، نیروهای مسلح، سازمان میراث فرهنگی و وزارت راه و همه بخش های اجرایی که در سفرها برای اسکان و امنیت کشور خدمت نموده اند سپاسگزاری می کنم.

زمینه اعتماد عمومی در مصرف کالای ایرانی فراهم شود

دکتر لاریجانی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در ابتدای سال بیان داشت: سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای سال جدید و تاکید معظم له بر تولید داخلی و کالای ایرانی برای همه بخش های کشور فضای جدیدی برای تلاش در جهت منافع ملت فراهم کرد و باید از این فرصت برای معطوف کردن اراده همگان نیز برای تولیدات داخلی بهره جست.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در این زمینه هم تولیدکنندگان وظایف مهمی برعهده دارند که تولیدات با کیفیت فراهم نمایند و هم عرضه کننده کالاها باید زمینه اعتماد عمومی در مصرف کالای ایرانی را فراهم کند.

ممنوعیت واردات محصولاتی که در داخل تولید کافی و مناسب دارد

وی گفت: رسانه های گروهی به ویژه سازمان صدا و سیما در تشویق مردم به مصرف تولیدات داخلی وظایفی برعهده دارند و هم دولت به خصوص وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی در جهت صیانت از تولیدات ملی و ایجاد ممنوعیت واردات محصولاتی که در داخل تولید کافی و مناسب دارد وظایف مهمی دارند.

بانک ها دست به اصلاحات درونی بزنند

دکتر لاریجانی با اشاره به وظایف بانک ها عنوان کرد: بانک ها مسئولیت سنگینی برعهده دارند که در جهت تسهیلات لازم بخش تولید دست به اصلاحات درونی خود بزنند در همه این امور مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد زمینه های قانونی لازم را فراهم کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های اصل44 به عنوان محور اصلاحات قانونی می خواهم با مشورت مرکز پژوهش های مجلس و کمیسیون های تخصصی و رایزنی با بخش های دولتی ذی ربط و با همفکری با اتاق بازرگانی و اتاق اصناف پیشنهادات لازم را تدوین و ظرف سه هفته آینده به مجلس ارائه نمایند.

وی ادامه داد: همچنین کمیسیون با استفاده از گزارش مراکز نظارتی و بررسی های خود هر ماه گزارش پیشرفت امور را به مجلس تقدیم کند.

صراحت سعودی ها در به خاک و خون کشیدن مردم منطقه “هشدارباش” برای همه کشورها است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات اخیر سعودی ها اظهار داشت: اخیرا مسئولین سعودی اقدامات و اظهاراتی در خصوص منطقه داشتند که از جهتی بسیار تاسف آور است و از جهتی به شفافیت فضای واقعی کمک می کند.

دکتر لاریجانی گفت: اینکه بعد از سال ها که سعودی ها با هدایت و حمایت آمریکا جریان های تروریستی و تکفیری را سامان داده اند و هزاران نفر را به خاک و خون کشیده اند و حالا این موضوع را با صراحت اعلام می کنند که همه اقدامات با هدایت و حمایت آمریکا بوده است، یک “هشدارباش” برای همه کشورهای منطقه و جهان است که زیر پوست اظهارات با رنگ و لعاب انسان دوستانه و دینی سال های گذشته چه اقدامات پلیدی صورت داده اند.

وی به بخش تاسف آور اقدامات اخیر سعودی ها اشاره کرد و بیان داشت: چقدر باید تاسف خورد که سعودی ها با حضور در آمریکا و تلاش زیاد بخش قابل توجهی از منابع مردم مسلمان عربستان را تقدیم دولت های دلال صفت آمریکا کرده اند؛ اما آن ها به جای تشکر اعلام می کنند اگر آمریکا از کشورهای حوزه خلیج فارس حمایت نکنند ظرف دو هفته از بین می روند.

دکتر لاریجانی با طرح این سوال گفت: آیا مردم حجاز تحمل این تحقیر بزرگ را می کنند که در قبال پولی که از مملکت آن ها به جیب سیاستمداران آمریکا سرازیر شده، – آن هم برای تحریک علیه کشورهای مسلمان با چنین الفاظی- آن ها را خوار و زبون کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات آمریکایی ها و دریافت پول از سعودی ها اظهار داشت: آمریکا برای ماندگاری سربازان خود در سوریه علاوه بر صدها میلیارد دلار که قبلا از سعودی ها به جهات مختلف اخاذی کرده بود، باز باج خواهی کرد؛ البته صراحت های ترامپ در این باج خواهی جدید سخافت حوزه سیاست خارجی آمریکا را بهتر بیان کرد.

انگلیسی ها با روش های کهنه نمی توانند حرکت مردم منطقه را منحرف کنند

وی با اشاره به افتتاح رسمی پایگاه انگلیس در بحرین گفت: این اقدام در روزهای گذشته امر قابل توجهی بود؛ دولت انگلیس بدون توجه به خواست مردم بحرین و حضور عادلانه و با رأی خود برای حکومت، با اموال مردم مظلوم و مسلمان بحرین هزینه ایجاد پایگاه و حضور سربازان خود را فراهم کرده است.

دکتر لاریجانی ادامه داد: البته ملت های منطقه با سابقه سوء کشور انگلیس از دیرباز آشنایی دارند و با این روش های کهنه نمی توانند حرکت ملت های منطقه را با سر نیزه منحرف کنند.

جوانان مجاهد فلسطین تخیلات آمریکایی ها را به سرابی تبدیل کرده اند

رئیس دستگاه قانونگذاری کشور به حوادث اخیر در فلسطین که بسیار پر اهمیت است، اشاره کرد و گفت: تلاش های مرموزانه توسط آمریکا و برخی کشورهای عربی نظیر سعودی در جریان است که با سختگیری بر مردم فلسطین و آشفته سازی فضای منطقه به خیال خود ملت فلسطین را در گوشه ای از کرانه باختری با محوریت غزه محصور و به قول خود ماجرا را ختم به خیر کنند.

وی تاکید کرد: به نظر می رسد با اعلام ذلیلانه سعودی ها در مشروعیت بخشی به رژیم صهیونیستی و منافعی که در رابطه با رژیم صهیونیستی ذکر کرده اند، سعودی ها علاقمند هستند هم پول ملت خود را در خدمت آمریکا به تاراج دهند و هم پیش قراولی این پروژه منحوس را برعهده گیرند اما جوانان مجاهد فلسطین تخیلات آن ها را به سرابی تبدیل کرده است.

صاحبنظران کشورهای اسلامی جلوی رسوایی بزرگ کشورهای عربی را بگیرند

دکتر لاریجانی افزود: مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن و مجروح کردن مردم مظلوم فلسطین از صاحبنظران کشورهای اسلامی و عربی و مجالس این کشورها می خواهد که به مسئولیت اسلامی و انسانی خود در این مقطع حساس توجه داشته باشند و جلوی این رسوایی بزرگ کشورهای عربی را بگیرند.

دبیرخانه بین المجالس اسلامی و مجالس آسیایی در دفاع از مردم مظلوم فلسطین ایستادگی کنند

رییس مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی از دبیرخانه بین المجالس اسلامی و دبیرخانه مجالس آسیایی می خواهد در دفاع از مردم مظلوم فلسطین در مقابل این ستم بزرگ تلاش و ایستادگی کنند.