دکتر لاریجانی در نطق پیش از دستور؛

لغو صدور ویزا برای ایرانیان، سخافت آمریکا را نشان داد

دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۰ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود با اشاره به اقدام اخیر دولت آمریکا در لغو صدور ویزا برای اتباع برخی کشورهای اسلامی به ویژه اتباع ایرانی گفت: این اقدام دولت آمریکا، سخافت در بینش و رفتار آن ها را بیشتر نشان می دهد. البته این حادثه از طرفی هراس این دولت را ظاهر کرد که از سایه خود هم می ترسند و هم روحیه خشن نژاد پرستانه آنان را که پشت ظاهر عوام فریبانه دموکراسی خواهی و حقوق بشر پنهان شده است.

به گزارش نوید تهران،رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در غیر این صورت کشوری که از قدرت امنیتی برخوردار باشد با دلهره و اضطراب و هراس چنین تصمیماتی را نمی گیرد، به ویژه ذکر نام ایران در این رابطه آن هم به بهانه نگرانی از اقدامات تروریستی به شوخی شباهت بیشتری دارد.

وی گفت: بر کسی پوشیده نیست که ایران یک تنه در مقابل تروریست ها در سال های گذشته ایستاد و بعدها برخی کشورها به این جریان پیوستند، آن هم در مقابل تروریست هایی که مسئولان آمریکایی به ویژه یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری اخیر آمریکا که قبلا وزیر خارجه آن کشور بود، با صراحت اعلام کرد ما داعش را به وجود آورده ایم لذا دولت آمریکا امروز دچار پدیده هراس از خود و سوء تفاهم با خود شده است.

موضع هنرمند گرامی در تحریم حضور در جشنواره هنری آمریکا نمونه ای از غیرت ملت ایران است

دکتر لاریجانی ادامه داد: موضع هنرمند گرامی ما در تحریم حضور در جشنواره هنری آمریکا نمونه ای از غیرت ملی ملت ایران است. دولت آمریکا باید از این نمونه درس بگیرد که در مقابل یک ملت بزرگ و ریشه دار و متمدن قرار دارد و اینگونه اقدامات عجولانه و نارس بیش از آن که قدرت آن ها را نشان دهد، هراس و ضعف آن ها را هویدا می کند.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: این اقدامات آمریکایی وانگهی فلش مبارزه با تروریسم آن ها را بر ملا می‌کند که عملی مکارانه است در غیر این صورت بعید است آن ها ندانند که مصدر اصلی تروریست ها کجاست، ایران کشوری امن و متکی بر خود است و برخلاف روش نااهلانه آمریکا، زمینه مراودات اجتماعی بین ملل را به خوبی فراهم می کند و براساس ارزش های اسلامی بر هم زیستی مسالمت آمیز همه ملت‌ها با عقاید گوناگون حمایت می کند.

دکتر لاریجانی ادامه داد: جمهوری اسلامی در مبارزه با تروریسم راسخ است و دچار بازیگری‌های کودکانه برخی کشورها نمی شود.

تشکر از تلاش های دولت، نیروی انتظامی، اورژانس و شهرداری در پی وقوع حادثه پلاسکو

وی با تسلیت در پی درگذشت جمعی از آتش نشانان در حادثه پلاسکو گفت: در روزهای گذشته حادثه تاثربرانگیز فرو ریختن ساختمان پلاسکو وجدان جامعه را به شدت جریحه دار کرد حال به خانواده شهدای این حادثه، آتش نشانان عزیز و جان بر کف تسلیت عرض کرده و به ارواح مطهر آنان درود می فرستیم و از تلاش های گسترده دولت، نیروی انتظامی، اورژانس و شهرداری تهران تشکر می کنیم که شبانه روزی در این رابطه تلاش کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از ساعات اولیه این حادثه کمیسیون عمران مجلس به همراه دو کمیسیون دیگر ماموریت رسیدگی به این موضوع را پیدا کرده و بررسی های متنوعی را انجام دادند و امیدوارم در اولین فرصت گزارش خود را تقدیم مجلس کنند.

تاکید بر حمایت دولت و مجلس از آسیب دیدگان در سیل استان سیستان و بلوچستان

دکتر لاریجانی تصریح کرد: لازم می دانم که این نکته را بگویم که گزارش مربوطه هم در ابعاد مختلف این حادثه و چرایی وقوع آن نظر روشنی را ارائه کند و هم راهکارهایی را بدهد تا از وقوع چنین حوادثی در آینده جلوگیری شود، از طرفی دیگر سیل در استان سیستان و بلوچستان خساراتی را وارد نمود که لازم است دولت و مجلس کمک های لازم را به آسیب دیدگان در اسرع وقت انجام دهند.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: نمایندگان استان سیستان و بلوچستان پیگیر این موضوعات هستند و کمیسیون عمران و کمیسیون شوراها نیز تا حصول نتیجه تلاش کرده تا نتیجه نهایی را به مجلس گزارش دهند.