دادستان کل کشور :

لزوم همگرایی دستگاه‎های متولی برای کاهش آلودگی هوا

به گزارش نویدتهران، حجت الاسلام و المسلمین منتظری در ارتباط با آخرین اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش آلودگی هوا از سوی دادستان به عنوان مدعی‎العموم گفت: دادستان در راستای احقاق حقوق عامه علاوه بر همکاری با دستگاه‎های مربوطه در صورت بروز هر گونه تخلف پیگیری های لازم را در دستور کار قرار داده است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور، در ارتباط با آخرین اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش آلودگی هوا از سوی دادستان به عنوان مدعی العموم اظهار کرد: در رابطه با مساله الودگی هوا بررسی هایی در سازمان بازرسی کل کشور شده است، البته عوامل متعدد و فراوانی را باید در ایجاد آلودگی در نظرگرفت به عنوان مثال دستگاههای مختلفی از صنایع تا شهرداری و وزارت راه و ترابری و همچنین خود مردم، درایجاد الودگی هوا موثرند.

وی ادامه داد: در این زمینه پیشگیری امری دقیق و فراملی است و بایستی همه دست اندرکاران اعم از مسئولان دولتی و مردم دست به دست هم داده و با عزم و اراده ملی تعامل و هماهنگی داشته باشند، تا این پدیده مضر کاهش پیدا کند.

دادستان کل کشوراضافه کرد: به نظر می رسد یک دستگاه به تنهایی قادر به برطرف کردن این موضوع نیست و دولت موظف است کاهش بستر الودگی هوا را فراهم کند هم به لحاظ ایجاد شبکه حمل و نقل عمومی و هم اینکه در تولید مواد نفتی و فراورده های نفتی رعایت استانداردهای بین المللی چه در تولید بنزین و چه سایر فراورده های نفتی را در نظر بگيرد.

حجت‎الاسلام والمسلمین منتظری تصریح کرد: توسعه خیابان‌ها و شاهرگ‌هایی که معمولا باعث ترافیک های کشنده در شهر و کلان شهرها می شود، سامان بخشی به سوخت خانه ها و… عوامل متعددی است که می تواند در کاهش آلودگی هوا موثر باشد دولت باید بستر را فراهم کند البته تمامی کار دست دولت نیست مردم هم باید همگرليي و هماهنگی کنند و در موارد ضروری از وسایل نقلیه شخصی استفاده کنند و شهرداری هم باید زمینه حمل و نقل عمومی را بیشتر فراهم کنند به طوری که دسترسی مردم برای نقاط گوناگون آسان باشد.

دادستان کل کشور در پایان خاطرنشان کرد: دادستان در راستای احقاق حقوق عامه علاوه بر همکاری با دستگاه‎های مربوطه در صورت بروز هر گونه تخلف پیگیری های لازم را در دستور کار قرار داده است.