سردار قاسم رضایی:

لزوم همکاری کشورهای حاشیه خلیج فارس با ایران برای مبارزه با موادمخدر

 

به گزارش نویدتهران،فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه ترانزیت مواد مخدر به سمت دریا سوق پیدا کرده، گفت: برای مقابله جدی با این پدیده شوم، کشور های حاشیه خلیج فارس بایستی با جمهوری اسلامی ایران همکاری داشته باشند.

سردار قاسم رضایی در حاشیه مراسم تکریم و معارفه فرماندهان قدیم و جدید دریابانی استان هرمزگان، در جمع خبر نگاران گفت: ایران اسلامى داراى مرزهای امنى است و این موضوع خوشایند دشمنان نیست.
وی افزود:از ابتدای امسال تا کنون ، 42 تن انواع مواد مخدر توسط مرزبانان در درگیری با سوداگران مرگ در نقطه صفر مرزی که بیشتر در مرز پاکستان بوده، کشف شده است.
سردار رضایی با بیان اینکه امنیت مرز مشترک ایران و پاکستان با همت دو کشور میسر می شود، گفت: بعد از تعامل با کشور پاکستان امیدواریم اقدامات این کشور بیشتر شود تا شاهد قاچاق مواد مخدر از این مرز نباشیم.
فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه ترانزیت مواد مخدر به سمت دریا سوق پیدا کرده و اصل کشفیات این استان هم در دل دریا است، گفت: برای مقابله جدی با این پدیده شوم،کشور های حاشیه خلیج فارس بایستی با جمهوری اسلامی ایران همکاری داشته باشند.
وی ادامه داد: همچنین در مرز های غربی نیز نشست های خوبی با دولت عراق برگزار شده به گونه ای که گشت های همزمان با هم داریم که این هماهنگی سبب شده تا مرز های غرب را بیشتر کنترل کنیم.
سردار رضایی خاطرنشان کرد: امتیازاتی برای مرزبانان در شرایط ویژه سخت خدمتی پیش‌بینی‌ شده که قرار است در سال جاری حدود 600 واحد مسکونی به منارل سازمانی مرزبانی اضافه شود.
این مقام ارشد فرماندهی مرزبانی ناجا به انسداد مرزها متناسب با تهدیدات اشاره و تصریح کرد: انسداد مرزها با تهدیدات بالا در عرصه قاچاق مواد مخدر، کالا و قاچاق مسلحانه در دستور کار مرزبانی قرار دارد زیرا معتقد هستیم مرزهای مشترک دو کشور بایستی بین دو کشور مدیریت شود.
فرمانده مرزبانی ناجا با تاکید بر تقویت تجهیزات دریابانی، گفت: امسال و در برنامه 5 ساله ششم، تقویت ناوگان دریایی در دستور کار قرار دارد و دریابانی به امکانات پیشرفته و مدرن برای اعمال قانون در عمق دریا مجهز می‌شود که استان هرمزگان در این خصوص در اولویت است.
سردار رضایی در پایان با تاکید بر ارتقاء امنیت اقتصادی، گفت: در راستای مقابله با کالای قاچاق در مرزهای جمهوری اسلامی، قرارگاه مبارزه با قاچاقچیان تحت عنوان قرارگاه مقداد در مرزبانی ناجا تشکیل شده است.