استاندار تهران:

لزوم تشکیل کمیته واکسیناسیون در سطح استان تهران


به گزارش نویدتهران،استاندار تهران گفت: با توجه به آمادگی برای واکسیناسیون در استان تهران ذیل کمیته امنیتی ستاد مقابله با کرونا استان تهران کمیته واکسیناسیون تشکیل شود.

انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد کرونای استان تهران با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ به دلیل افزایش تجربه و ارتقای کیفیت مراقبت در کادر درمان و همچنین اثربخشی داروها شاهد بهبود شرایط هستیم، اظهار داشت: در سال جاری ۴.۵ درصد بستری ها منجر به فوت می شود در حالی که در سال گذشته حدود ۱۱ درصد بستری ها فوت می کردند.

وی با اشاره به لزوم تمدید بازنشستگی نیروهای کادر درمان و بهداشت تأکید کرد: ورود نیروهای جدید به بدنه زمانبر خواهد بود؛ از اینرو درخواست ما با توجه به حجم سختی کار در دانشگاه های علوم پزشکی تمدید بازنشستگی نیروهای کادر درمان و بهداشت است و باید بازنشستگی تمام نیروهای کادر درمان و بهداشت در سراسر کشور و به ویژه استان تهران تمدید شود.

استاندار تهران ادامه داد: با توجه به لزوم آمادگی برای واکسیناسیون در استان تهران ذیل کمیته امنیتی ستاد مقابله با کرونا استان تهران باید کمیته واکسیناسیون شکل بگیرد تا مکان های مورد نیاز برای انجام واکسیناسیون تأمین شود.

محسنی بندپی بیان کرد: فرمانداران در سراسر شهرستان های استان تهران نیز موظف هستند متناظر این کمیته را در سطح شهرستان خود تشکیل دهند.

اتخاذ تمهیدات ویژه جهت مکان های تزریق واکسن/ پرداخت بیمه ها به بیمارستان های دولتی تسریع شود

استاندار تهران گفت: تمهیدات ویژه ای در سطح استان تهران از طریق کمیته واکسیناسیون برای در نظر گرفتن مکان های تزریق واکسن اتخاذ می شود.

محسنی بندپی اظهار داشت: در استان تهران یک و نیم میلیون نفر جمعیت بالای ۶۰ سال داریم که تزریق واکسن برای آن ها باید در دو دُز انجام شود؛ پس می طلبد تا تمهیدات ویژه ای در سطح استان تهران از طریق کمیته واکسیناسیون برای در نظر گرفتن مکان های تزریق واکسن اتخاذ شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۵۰ درصد ظرفیت تخت های بیمارستان های دولتی برای بیماران کرونایی اختصاص پیدا کرده که این به معنای کاهش چشمگیر درآمد آن هاست و لازم است در رابطه با پرداخت نقدی توسط بیمه ها اقدام موثری صورت بگیرد.

استاندار تهران در مورد پیشنهاد فعالیت اصناف عنوان کرد: با مشورت اصناف پیشنهادی ارائه شد که با کاهش ساعت کاری و تشکیل کمیته ای نسبت به افزایش رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بازگشایی اصناف اقدام شود تا اصنافی که فعالیت آن ها خللی به رعایت فاصله گذاری اجتماعی وارد نمی کند بتوانند فعالیت خود را از سر بگیرند.

از افزایش ۱۰ هرار تخت کرونایی تا رعایت بیش از ۷۰ درصدی پروتکل های بهداشتی

استاندار تهران با اشاره به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی اقدامات ستاد کرونا استان تهران در پیک چهارم را تشریح کرد.

محسنی بندپی با اشاره به اقدامات ستاد کرونا اظهار داشت: اقدامات خوبی در پیک چهارم شیوع کرونا در سطح استان تهران انجام شد که از جمله آن می توان به افزایش تخت های بیمارستانی اشاره کرد که موجب شد هیچ بیماری اعم از هموطنان یا اتباع پشت درهای بیمارستان معطل نماند.

وی ادامه داد: ۱۰ هزار تخت بیمارستانی برای اختصاص به بیماران کرونایی افزایش پیدا کرد تا در این حوزه دچار چالش نشویم، به علاوه اقدام دیگر فعال سازی مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته بود که موجب کاهش بار مراجعه به بیمارستان ها شد.

استاندار تهران عنوان کرد: راه اندازی خط تلفنی ۶۰۷۰ اقدام دیگری بود که به ابتکار ستاد مقابله با کرونای تهران انجام شد و موجب شد که بیماران از سردرگمی خارج شوند و راهنمایی و پاسخگویی مناسبی توسط این خط تلفنی دریافت کنند.

محسنی بندپی سپس با اشاره به اینکه مدیریت بیماری کرونا در تهران با ۱۴ میلیون جمعیت و ویژگی های خاص شرایط خاصی می طلبد گفت: همکاری اصناف، نیروی انتظامی و دانشگاه های علوم پزشکی سبب شد در حوزه رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اقدامات موثری انجام شود که جای تقدیر از همکاری اصناف وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر متوسط رعایت پروتکل های بهداشتی در تهران به بالای ۷۰ درصد رسیده که در این میان باید از شهرداری تهران نیز به دلیل لغو طرح ترافیک و کمک به افزایش فاصله گذاری اجتماعی قدردانی کرد؛ اما بی تردید در ادامه این مسیر نباید هیچ گاه از مراقبت و جدیت خود کم کنیم؛ چراکه کماکان در حالت پیک مراجعه قرار داریم.