با پیروزی مقابل ترکیه، برترین تیم کاراته اروپا؛

كوميته تيمي ايران برای سومین بار متوالی قهرمان جهان شد

به گزارش نویدتهران،تیم‌ملی کاراته ایران برای سومین بار متوالی به عنوان قهرماني رقابتهاي جهاني رسيد.

در ديدار فينال كوميته تيمي، تيم ايران به مصاف تيم قدرتمند تركيه كه عناوين قهرماني، نايب قهرماني و سومي جهان را در كارنامه دارد و بهترین تیم اروپا در ده سال اخیر قرار گرفت و با نتيجه ۳ بر ۲ به برتري رسيد.

در تاریخ ۴۸ ساله مسابقات قهرمانی جهان فقط فرانسه بود که بیش از دو دوره متوالی به نشان طلای کومیته تیمی جهان دست یافت و حالا ایران دومین تیم‌ تاریخ رقابتهای جهانی است که توانسته سه دور متوالی قهرمان جهان شود. طلای کومیته تیمی ناب ترین طلای مسابقات جهانی است.

اما در دیدار پایانی کومیته تیمی رقابتهای جهانی ۲۰۱۸ و در جدال با تیم ملی ترکیه، شهرام هروی ابتدا صالح اباذري را روانه ميدان كرد. اباذري در ديدار با حريف تركيه اي ۲ بر صفر نتيجه را واگذار كرد.
در مبارزه دوم بهمن عسگري مقابل كاراته كا تركيه اي يك بر صفر شكست خورد.
در ادامه ذبيح اله پورشيب ۲ بر صفر پيروز شد. در چهارمين ديدار مهدي خدابخشي به روي تاتامي رفت.
خدابخشي در اين مبارزه ۴ بر صفر به برتري رسيد و كار به مبارزه پنجم كشيد.
سجاد گنج زاده آخرين نماينده كوميته تيمي ايران بود كه به مصاف حريف تركيه اي خود رفت.
در حالي كه ۲ بازيكن به تساوي صفر صفر رسيده بودند حريف تركيه اي با ضربه اي كه به گنج زاده زد اخطار هانسوكو چويي از داوران گرفت.
در ادامه اين گنج زاده بود كه با نتيجه۴ بر صفر حريفش را شكست داد.

اما مردان شایسته و قدرتمند کاراته ایران پس از اینکه دور اول را با استراحت پشت سرگذاشتند، در مبارزه اول به راحتی و با حساب سه بر صفر ارمنستان را شکست دادند. صالح اباذری، علی اصغر اسیابری و مهدی خدابخشی نفراتی بودند که شهرام هروی آنها را روانه تاتامی کرد.

در دومین پیکار تیم سختکوش سنگال حریف کاراته کاهای کشورمان بودند. بازی با پیروزی سنگالی ها آغاز شد، اما ذبیح اله پورشیب، بهمن عسگری و سجاد گنج زاده با سه پیروزی سند برد تیم‌ملی کشورمان را امضا کردند.

در مبارزه سوم اردن سرسختی زیادی مقابل ستاره های کاراته ایران نشان داد. اما کاراته کاهای ایران در یک نمایش خوب موفق شدند این تیم را هم ۳ بر یک شکست دهند. در این دیدار مهدی خدابخشی، بهمن عسگری و سجاد گنج زاده برنده از تاتامی خارج شدند و صالح اباذری بعد از آنکه به تساوی ۳ بر ۳ مقابل حریفش رسید با قانون سنشو نتیجه را واگذار کرد.

اما تیم ایران برای رسیدن به دیدار فینال، باید اول از سد تیم ایتالیا می گذشت.
کاراته کاهای کشورمان در این بازی هم مقتدرانه جنگیدند و موفق شدند با کسب ۳ پیروزی متوالی بهمن عسگری، علی اصغر آسیابری و سجاد گنج زاده گام به فینال بیست و چهارمین دوره رقابتهای قهرمانی جهان بگذارند.