سخنگوی سازمان تعزیرات:

قیمت کنونی رب گوجه بدون دلیل بالاست

به گزارش نویدتهران،سخنگوی سازمان تعزیرات با اشاره به قیمت گوجه فرنگی که اکنون هزار تومان است، قیمت‌های کنونی رب گوجه را بسیار بالا و غیر منطقی خواند.

سیدیاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی؛ در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چرا با توجه به کاهش قابل توجه قیمت گوجه فرنگی شاهد کاهش قیمت رب گوجه نیستیم؟ افزود: هم اکنون قیمت یک قوطی یک کیلویی رب گوجه تا ۲۵ هزار تومان به فروش می‌رسد که با محاسبه سود کارخانه و هزینه‌های توزیع و خرده فروشی قاعدتاً باید قیمت خیلی پایین‌تر از این باشد.
وی گفت: ما منتظر اعلام تخلف از سوی سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان هستیم و به محض این که گزارشی ارسال شود خارج از نوبت رسیدگی می‌کنیم.
سخنگوی تعزیرات در پاسخ به سوالی مبنی بر این که پرونده تخلف شرکت‌های هواپیمایی چه سرانجامی داشته است؟ افزود: در گشت مشترک تعزیرات که چند وقت پیش برگزار شد تخلفات دو شرکت هواپیمایی برای ما مشخص شد و ما منتظر اعلام میزان تخلف از سوی سازمان حمایت هستیم تا حکم صادر شود.
آقای رایگانی گفت: دو شرکت دیگر را هم سازمان هواپیمایی متولی شد و همکاران ما آن‌ها را در گشت مشترک همراهی کردند که منتظر اعلام تخلف درباره این دو شرکت هستیم و قطعاً برخورد قاطع با متخلفان صورت می‌گیرد.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا دستور معاون وزیر آموزش و پرورش به مدیران مدارس مبنی بر همکاری نکردن با کارشناسان تعزیرات را تأیید می‌کنید؟ افزود: طبق قانون تعزیرات تخلفات مربوط به ارائه خدمات و کالا‌ها در حوزه صلاحیت سازمان تعزیرات است و از آنجا که خدمات آموزشی خدمت محسوب می‌شود سازمان تعزیرات صلاحیت ورود به این تخلفات را دارد.
سخنگوی تعزیرات گفت: البته چند سال پیش توافق ضمنی شده بود که در صلاحیت تعزیرات نیست، اما اکنون به لحاظ حقوقی محرز است که در صلاحیت تعزیرات است و هموطنان موارد تخلف را به سامانه ۱۳۵ اعلام کنند.