حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد سعیدی:

قوه قضائیه با خاطیان خیابان پاسداران با جدیّت برخورد کند

به گزارش نویدتهران،خطیب نماز جمعه قم گفت: با گذشت قریب به ۴ دهه از انقلاب اسلامی هنوز هستند کسانیکه نمی دانند جنس انقلاب اسلامی از جنس انقلاب انبیاءالهی و امتداد راه انبیاء است.
حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد سعیدی در خطبه های امروز (4 اسفند) شهر مقدس قم که در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد،بر لزوم بازخوانی ابعاد مختلف انقلاب اسلامی تاکید کرد و اظهارداشت: این بازخوانی می بایست در مسیر شناخت حقیقت و خدمات، ضرورت آسیب‌شناسی انقلاب در این مقطع حساس و تعیین اولویت‌های جبهه‌ مومن و انقلابی و مدیران ارشد نظام مورد توجه جدّی قرار بگیرد.

امام جمعه قم افزود: با گذشت قریب به 4 دهه از انقلاب شکوهمند اسلامی هنوز ابعاد و عظمت انقلاب اسلامی برای بسیاری از افراد تبیین نشده است و بسیاری از افراد نمی‌دانند که این انقلاب از جنس انقلاب انبیاء و انقلابی مردم‌پایه و ولایت‌محور است؛ جوانان متفکر باید ابعاد انقلاب را برای اقشار مختلف جامعه بیان کنند.

حجت الاسلام و المسلمین سعیدی ادامه داد: از منظر رهبر انقلاب، نکته محوری کارکرد انقلاب تبدیل نظام طاغوت به نظام مردم سالار است؛ در نظام طاغوت سالار در همه ساحت‌ها و روابط دولت و ملت بی‌عدالتی حاکم بود و اشرافیت، فساد و غارت‌ ثروت‌های ملی برای طاغوت سیستمی شده بود که نتیجه آن ذلت و احتیاج به بیگانگان بود اما امام خمینی (ره) ملت ایران را از بردگی طاغوت آزاد کرد و استقلال، آزادی، امنیت و عزت را در کشور حاکم کرد.

وی با بیان اینکه در برخی موارد بی‌کفایتی و سستی مدیران موجب بی‌عدالتی در کشور شده است خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری بارها بی‌کفایتی مدیران کشور را تحمل کردند و به دلیل کم‌کاری مدیران از مردم عذرخواهی کردند؛ مسؤولان و مدیران ارشد که مقدرات کشور را به نمایندگی از مردم در دست دارند باید به خوبی به وظایف خود عمل و به مطالبات مردم رسیدگی کنند.

امام جمعه قم ادامه داد: مسؤولان و مدیران کشور باید بیش از پیش برای برطرف شدن مشکلات تلاش کنند و انصاف نیست که کم‌کاری و سستی خود را به نظام ربط دهند و نظام را پاسخگو و مقصر جلوه دهند؛ البته مردم همه این مسائل را درک می‌کنند و در مقاطع مختلف وفاداری خود به نظام و رهبری را اعلام کرده‌اند.

وی بیان داشت: مدیران باید مراقب باشند و بدانند که مشکلات ملت در سایه مدیریت مومن، انقلابی و کارآمد برطرف می‌شود البته انقلابی‌گری نباید خارج از نظام اسلامی و ولایی تفسیر شود چراکه انقلابی‌گری خارج از نظام اسلامی و ولایی انقلابی‌نمایی است؛.

حجت الاسلام و المسلمین سعیدی با بیان اینکه صندق انتخابات یکی از جلوه‌های نظام مردم سالار است عنوان کرد: حضور فراگیر ملت در صحنه از برکات نظام اسلامی است و برکت این حضور پرشور مردم است که تاکنون دشمنان نتوانستند آسیبی به انقلاب اسلامی وارد کنند.

امام جمعه قم با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند که دهه چهارم انقلاب دهه پیشرفت و عدالت است افزود: در یک ارزیابی کلان، نتیجه مردم سالاری، پیشرفت کشور خواهد بود، البته تا کنون نیز پیشرفت‌های بسیار زیاد و چشمگیری در عرصه‌های مختلف حاصل شده است اما همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند در خصوص تحقق عدالت عقب‌مانده هستیم و باید برای تحقق عدالت بیش از پیش تلاش شود.

حجت الاسلام و المسلمین سعیدی با اشاره به اولویت‌های کشور گفت: توجه به پیشرفت‌ها، پسرفت‌ها، توقف‌ها و ترسیم افق‌های آینده بر پایه ولی‌فقیه، مقاومت در برابر استکبار، تحقق اقتصاد مقاومتی، مبارزه با فساد و اشرافی‌گری، برطرف کردن فقر و محرومیت، حل مشکلات اجتماعی، توانمندسازی طبقات آسیب‌پذیر و تحقق عدالت و پیشرفت از مهم‌ترین اولویت‌های کشور است که باید به آن توجه شود.

وی افزود: راه رسیدن به اولویت‌ها و حل مشکلات کشور این است که ملت و مدیران با توکل به خداوند و با بستن چشم امید به بیگانگان و اخلاص برای رفع مشکلات تلاش کنند.

امام جمعه قم با تأکید بر ایستادگی در برابر دشمنان خاطرنشان کرد: مسؤولان باید در برابر دشمنان و استکبار ایستادگی کنند چراکه تنها در این صورت است که پیشرفت حاصل و عدالت و تعالی مادی و معنوی در کشور حاکم می‌شود.

خطیب نماز جمعه امروز قم با اشاره به فتنه اخیر تهران ادامه داد: فتنه و درگیری‌های اخیر تهران ماهیت تروریستی داشت و افرادی به اسم دراویش ولی با رویکرد داعش به فتنه‌گری پرداختند و آسایش و امنیت مردم را سلب کردند؛ انتظار مردم از مسؤولان برخورد قاطع و سریع با فتنه‌گران است.

وی تصریح کرد: فتنه اخیر تهران ثابت کرد که فتنه‌گران لیاقت رأفت اسلامی را ندارند و انتظار مردم این است که این افراد به سزای اعمال وحشیانه خود برسند؛ فتنه‌گران و ورشکستگان سیاسی باید بدانند که هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی در ادامه ضمن تسلیت حادثه سقوط هوایپما عنوان کرد: حادثه سقوط هواپیما برای ملت ایران بسیار سنگین بود و موجب ناراحتی و تاثر همه ملت شد، ما ضمن قدردانی از تلاش‌های انجام شده در کشف و انتقال اجساد کشته‌شدگان، از مسؤولان می‌خواهیم تدبیری بیاندیشند تا از تکرار این حوادث و اتفاقات تلخ و همچنین از بین‌رفتن سرمایه‌های کشور جلوگیری شود.

وی همچنین در خطبه نخست با اشاره به تفسیر سوره مبارکه ممتحنه گفت: براساس آیات سوره ممتحنه کافران دو دسته‌اند، گروهى درصدد دشمنى و توطئه علیه مسلمانانند و دسته‌ای که علیه مسلمانان اقدامى نکرده و در صدد توطئه علیه مسلمانان نیستند.

خطیب نماز جمعه امروز شهر مقدس قم افزود: در آیه سوره ۸ ممتحنه بیان شده است که خداوند متعال مسلمانان را از نیکی کردن و عدالت نسبت به کسانی علیه اسلام توطئه نمی‌کنند باز نمی‌دارد، چراکه خدا عدالت‌پیشگان را دوست دارد.