آیت‌الله اعرافی:

قم پایگاه بصیرت افزایی در کشور است

به گزارش نویدتهران، مدیر حوزه های علمیه گفت: سخنان سخیف شاهزاده بی تجربه سعودی ناشی از شکست های متوالی آنها در نقشه های استکبار جهانی در عراق ،سوریه، ایران و یمن بوده و آنها از این وضعیت عصبانی بوده و از نفود ایران در داخل کشورهای منطقه سردرگم هستند.
آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور ظهر امروز در دیدار شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم که در مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم برگزار شد، گفت: پیروزی های اخیر جبهه مقاومت در عراق و سوریه مایه افتخار است که باید در پیشگاه خدا شاکر آن باشیم.
وی با بیان این که حوزه علمیه و مجموعه المصطفی آمادگی و تعامل لازم برای برگزاری باشکوه مراسم نهم دی و دهه بصیرت را دارداظهارداشت: قم پایگاه بصیرت افزایی در کشور بوده و شناخت انقلاب اسلامی وابسته به این است تا جغرافیای رفیع انقلاب و جایگاه سترگ انقلاب را تشخیص دهیم و علت برخی از ریزش ها در دهه های اخیر نیز فاصله گرفتن این افراد از این جایگاه رفیع و بالای انقلاب اسلامی است.
عضو شورای عالی حوزه های علمیه تاکید کرد: باید جهت گیری تمدن تاریخی غرب را به سوی معنویت تغییر دهیم و اگر این مسئله مهم و تقابلی وجود نداشت هجمه های استکبار علیه انقلاب تا این اندازه گسترده نبود.
امام جمعه قم عنوان کرد: تغییر مبادلات و جهان بینی ها نظام مادی غرب با انقلاب اسلامی دلیل مهم و اصلی تمام تهاجمات علیه انقلاب است چرا که اهداف و آرمان های امام راحل بر تغییر مبادلات و تحول عظیم در جهان معاصر بود و ایشان با این نگاه وارد مبارزات سیاسی شد که از متن دین استنباط شده بود.
مدیر حوزه های علمیه تصریح کرد: باید با گفتمان مهم تمدنی و تغییر مبادلات مادی دنیا، انقلاب اسلامی را حفظ و گسترش دهیم و انسان هایی که به این منطق باور داشته باشد همیشه در این مسیر پایدار می ماند که نیروی های جبهه مقاومت اسلامی از قبیل حزب الله لبنان و دیگر نیروهای انقلابی سوریه، عراق و… نیز از این نگاه ناشی شده است که از عمق نگاه تمدنی برخوردار است.
امام جمعه قم ابراز کرد: باید دستاوردهای انقلاب اسلامی را با ادبیات بهتری عرضه کرد همچنین سخنان سخیف شاهزاده بی تجربه سعودی نیز ناشی از شکست های متوالی آنها در نقشه های استکبار جهانی در عراق سوریه ایران و یمن بوده و آنها از این وضعیت عصبانی بوده و از نفود ایران در داخل کشورهای منطقه سردرگم هستند.
مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: اگر فتوای مرجعیت و امثال حشدالشعبی ها و مستشاری ایران نبود،قطعا بغداد در عرض دو ساعت سقوط می کرد، بنابراین انقلاب اسلامی با وجود تمام مشکلات موجود روندی رو به رشدی را دنبال می کند.
وی تصریح کرد: باید جامعه هدف متولیان ترویج فرهنگ در جامعه در درجه نخست دانش آموزان، دانشجویان و حوزه های علمیه باشد که رشد در آنها سبب اهتمام در تداوم انقلاب می تواند داشته باشد همچنین هنر و کارهای هنری و ایجاد ادبیات و منطق نو نیز می تواند انقلاب را در گذر زمان حفظ کند.
مدیر حوزه های علمیه کشور تاکید کرد: انتظار می رود در قم برای چهلمین سالگرد انقلاب برنامه های ویژه ای برگزار شود و باید کارگروهی در حوزه های علمیه برادران و خواهران برای این منظور تشکیل شود همچنین برگزاری کنگره شهدای روحانی نیز بسیار اهمیت دارد که باید با تعامل تمام دستگاه ها انجام شود.