گروه تئاتر باران؛

«قلاده‌ای برای یک سگ مرده» را در خانه هنرمندان ایران نمایشنامه‌خوانی می‌کند

به گزارش نویدتهران وبه نقل از روابط عمومی ، گروه تئاتر باران که پیش از این با اجرای موفق نمایش “همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذری” در تئاتر شهر شناخته شده بود، نمایشنامه‌ای دیگر از محمد چرم‌شیر با عنوان “قلاده‌ای برای یک سگ مرده” را به روی صحنه می‌برد.

این نمایش به طراحی و کارگردانی غلامرضا عربی در گالری ممیز خانه هنرمندان ایران نمایشنامه‌خوانی می‌شود.
گروه تئاتر باران متشکل از ۱۱ بازیگر دچار عارضه بینایی و جسمانی است که “قلاده‌ای برای یک سگ مرده” را با فضایی کمدی فلسفی و همراهی موسیقی زنده اجرا می‌کنند.
این گروه با تأسیس موسسه “ناوک توان باران” زیر نظر سازمان بهزیستی تهران، از تئاتر به عنوان ابزاری برای توانمندسازی و ارتقای سطح کیفی جامعه دچار عارضه بینایی و حرکتی استفاده می‌کند.
“قلاده‌ای برای یک سگ مرده” پس از “فصل بهار نارنج” (۱۳۹۵)، “شاباش خوان” (۱۳۹۷)، “کبوتری ناگهان” (۱۳۹۸) و “همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذری” (۱۴۰۱)، پنجمین اثر نمایشی گروه تئاتر باران است که آماده اجرای صحنه‌ای می‌شود.
این نمایشنامه‌خوانی پنج‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ساعت ۱۸ و جمعه ۲۸ اردیبهشت ساعت ۱۶ در تالار استاد ممیز خانه هنرمندان ایران با همکاری موسسه پژوهشی کودکان دنیا و انجمن مجسمه‌سازان ایران در رویداد “گذر از تاریکی” انجام می‌شود و ورود برای عموم آزاد است.
گروه تئاتر باران پس از اخذ مجوزهای لازم، این نمایش را در یکی از سالن‌های تهران به روی صحنه خواهد برد.