سردار عبداللهی در نشست خبری :

قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) توان ملی و بومی برای پاسخ به نیازهای کشور است

به گزارش نویدتهران، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) از این قرارگاه به عنوان ظرفیتی بی بدیل و توان ملی و بومی برای پاسخ به نیازهای کشور یاد کرد.

سردار سرتیپ پاسدار عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در آستانه ی بیست و هشتمین سالگرد تأسیس این قرارگاه به تشریح مهم ترین اقدامات و کارکردهای قرارگاه در عرصه پیشرفت و آبادانی کشور پرداخت.

سردار عبداللهی با بیان اینکه مجموعه ی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در دوران دفاع مقدس نقش مهمی را در مهندسی رزمی در جبهه ها ایفا کرد گفت: پس از دوران دفاع مقدس با تدبیر مقام معظم رهبری قرارگاه در راستای کمک به دولت ها و عمران و آبادانی کشور تأسیس شد.

وی در ادامه این نشست خبری، اهم حوزه های کاری این قرارگاه سازندگی وابسته به سپاه را نفت، گاز و پتروشیمی، آب، نیروگاه، بنادر و سازه های ساحلی و فرا ساحلی، حمل و نقل، معدن و صنایع معدنی، ابنیه خاص، ارتباطات و فناوری اطلاعات، خدمات مشاوره، مطالعات و مهندسی، کشاورزی و محرومیت ذکر کرد و افزود: این قرارگاه در طول سه دهه، با وجود تحریم های ظالمانه مستکبران، دستاوردها و رکوردهای بزرگی را در عرصه آبادانی، استقلال، خودکفایی و سرافرازی میهن اسلامی به دست آورده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) اضافه کرد: دوره حیات این قرارگاه را می توان به روایت سازندگی به چهار مرحله تقسیم کرد؛ مرحله اول باز سازی آسیب های جنگ، مرحله دوم سازندگی و تجربه اندوزی، مرحله سوم انحصار شکنی و مرحله چهارم الگو آفرینی و اجرای پروژه های بزرگ است.