قدرداني آيت‌الله جنتي از سخنان عزتمندانه رئيس‌جمهور در سازمان ملل

به گزارش نویدتهران،دبير شوراي نگهبان سخنان آقاي روحاني در مجمع عمومي سازمان ملل را عزتمندانه و از موضع قدرت دانست و از آن قدرداني كرد.

آيت‌الله جنتي در جلسه امروز با يادآوري هفته دفاع مقدس، حفظ و بازگويي رشادت‌ها و ايثارگري رزمندگان را در شرايط كنوني ضروري دانست و تأكيد كرد: شجات‌ها و جانفشاني رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بايد به نسل‌هاي آينده منتقل شود تا بدانند اسلام و انقلاب اسلامي توانايي مقابله با همه‌ي قدرت‌ها را دارد.
وي با اشاره به حادثه تلخ و ناگوار حمله تروريستي عناصر ضدانقلاب به مردم در مراسم رژه نيروهاي مسلح اهواز، از خانواده‌هاي شهدا و مجروحان اين اتفاق بسيار تلخ دلجويي كرد و مجازات سريع عاملان اين حادثه‌ي دلخراش را از دستگاه‌هاي مسئول خواستار شد.
دبير شوراي نگهبان با بيان اينكه اگرچه اين حادثه موجب تأسف و ناراحتي است ولي اتحاد و يك‌دل شدن مردم غيور اهواز و واكنش آنان به اين ددمنشي متخاصمان تروريست موجب دلگرمي دوستان و يأس دشمنان شد.
آيت‌الله جنتي در ادامه با گراميداشت آغاز سال تحصيلي با نقل سخني از امام راحل كه «بچه‌هاي كوچك ما را اگر اسلامي بار بياوريد، استقلال و آزادي مملكت بيمه خواهد شد»، تأكيد كرد: در اين زمينه بكارگيري معلمان متخلّق به اخلاق و تربيت اسلامي ضروري است.
دبير شوراي نگهبان با ابراز نگراني از گراني روزبه‌روز و تصاعدي كالا و خدمات در جامعه گفت: پايين آمدن ارزش پول ملي غيرقابل قبول است و بايد راهكاری فوري و مؤثر به كار گرفته شود.
آيت‌الله جنتي در پايان با اشاره به نطق آقاي روحاني در مجمع عمومي سازمان ملل، سخنان عزتمندانه‌ي آقاي رئيس‌جمهور را عليه مواضع خصمانه‌ي آمريكا ستود و آن را از موضع قدرت دانست.