سرلشکر صفوی :

قدرت ملی درون زا تنها راه حل برون رفت از مشکلات اقتصادی و سیاسی و فرهنگی است

امنیت مهمترین مولفه و اساسی ترین نیازهای توسعه در هر کشوری است و کشورهای توسعه یافته امنیت را بنای پیشبرد اهداف اقتصادی و سیاسی خود قرار داده اند و هر کجای دنیا که امنیت نباشد شاهد ناپایداری در مولفه های توسعه هستیم.

به گزارش نویدتهران،سردار سرلشکر پاسدار دکتر صفوی ، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل در جلسه مشترک کمیسیون های تخصصی حوزه دستیاری و مشاورت عالی فرماندهی معظم کل قوا با تببین مولفه های قدرت در جمهوری اسلامی ایران گفت:
امنیت امروز جمهوری اسلامی و آحاد ملت شریف ایران مرهون مجاهدت ها و جانفشانی شهداء ایثارگران و جانبازان جنگ تحمیلی است و به لطف خدا توان دفاعی و قدرت بازدارندگی نیروهای مسلح پشتوانه ای در جهت توان دولت ها در توسعه و پیشرفت کشور عزیزمان و در جهت سربلندی و سرافرازی ملت عزیزمان قرار گرفته است.

***عدم امنیت منجر به ناپایداری در مولفه های توسعه می گردد

وی افزود:
امنیت مهمترین مولفه و اساسی ترین نیازهای توسعه در هر کشوری است و کشورهای توسعه یافته امنیت را بنای پیشبرد اهداف اقتصادی و سیاسی خود قرار داده اند و هر کجای دنیا که امنیت نباشد شاهد ناپایداری در مولفه های توسعه هستیم.
***بومی شدن امنیت مانع از ورود ناامنی ها به داخل کشور گردید
سرلشکر صفوی با اشاره به خصوصیت مردمی و بومی بودن امنیت در جمهوری اسلامی ایران گفت:
پشتوانه مردمی نیروهای مسلح و تامین امنیت توسط مردم از مختصات اصلی سیاست های امنیتی در جمهوری اسلامی ایران است و امروز علیرغم ناامنی و ناآرامی ها و ناپایداری امنیت در آنسوی مرزهای جمهوری اسلامی ایران ،نیروهای مسلح و دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی در تامین امنیت بخوبی عمل کرده اند و بومی شدن شاخصه های امنیت در داخل کشور مانع از ورود نا امنی ها از بیرون مرزها به داخل کشور، علیرغم تلاش های صورت گرفته شده است.

****** عنصر پشتوانه مردمی در هر حکومتی در مسائل مختلف تعیین کننده می باشد

وی افزود:
ماهیت و نوع تهدیدها در صورت بروز در هر کشوری در صورتی که حکومت ها و دولت ها از پایگاه ها و پشتوانه های مردمی برخوردار باشند عموما با شکست مواجه خواهد شدو عنصر پشتوانه مردمی در هر حکومتی در مسائل مختلف تعیین کننده می باشد.
سرلشکر صفوی با اشاره به نا تمامی و تقابل همیشگی دشمنان در دشمنی با ملت ایران و حضور تعیین کننده مردم در صحنه های مختلف انقلاب گفت:
حقیقت آن است که طی چهار دهه گذشته از عمر جمهوری اسلامی ایران ، شکل دشمنی دشمنان ملت با جمهوری اسلامی ایران در طول دهه های مختلف تغییر ماهیت داده است و گاهی این تهدیدها به صورت جنگ مسلحانه گروه های ضد انقلاب و گاهی بصورت جنگ تحمیلی و جنگ مستقیم و گاهی هم بصورت تحریم ها و تلاش در جنگ فرهنگی بروز و ظهور پیدا کرده است و متناسب با نوع تهدیدات همیشه حضور مردم در جبهه های مختلف و مقاطع حساس تاریخ جمهوری اسلامی ایران باعث شکست دشمنان گردیده است.

*****کشورها یی با اقتصاد قوی عموما مورد احترام کشورهای دیگر هستند/ از نتایج اقتدار اقتصادی ارتقاء جایگاه سیاسی کشور مان در جهان است

سرلشکر صفوی با اشاره به سایر مولفه های قدرت در هر کشوری در کنار قدرت بازدارندگی گفت:
کشورها یی با اقتصاد قوی عموما مورد احترام کشورهای دیگر هستند و دولت ها و قدرتهای بزرگ عموما از اقتصاد بعنوان اهرم فشار در مبادلات و مناسبات سیاسی در جهت تحمیل اراده خود بهره می برند ، در صورتیکه اقتصاد پویا و توجه اقتصادی به ساختارهای درونی و توانایی های داخلی کشور می تواند موجبات استقلال اقتصادی کشور را فراهم نماید و از نتایج این اقتصاد می توان به پایداری آن و عدم وابستگی اقتصادی به سایر قدرتها اشاره کرد و در نتیجه قدرتهای بزرگ نمی توانند از ضعف حوزه اقتصاد بعنوان مولفه ای در جهت فشار بر دولت و ملتمان استفاده نمایند و در حقیقت اقتدار اقتصادی منجر به بروز قدرت بیرونی و ارتقاء جایگاه سیاسی کشور ها در بین کشورهای جهان خواهد گردید.
دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به مشارکت های مردمی در نظام جمهوری اسلامی ایران در تعیین عالی ترین مقام های اجرائی و سیاسی کشور گفت:
عموما پس از انقلاب و در دهه های مختلف و همچنین در مواقعی که نیاز به انتخاب مسئولین سیاسی و اجرائی کشور بوده است شاهد رشد فزاینده مشارکت های مردمی بوده ایم و این مشارکت ها وظیفه انتخاب شوندگان را در پاسداری و صیانت از حقوق ملت و تلاش در جهت حل مشکلات جاری کشور ، سنگین تر می کند .
وی افزود:
یکی از حساس ترین نوع انتخابات ها انتخاب عالی ترین مقام اجرائی در هر کشوری و در کشور عزیزمان انتخاب رئیس جمهور می باشد و ملاک ها و معیارهای انتخاب اصلح ، عموما چراغ راهی برای تعیین خدمتگذارترین فرد برای تصدی تاثیر گذارترین منصب اجرائی در کشور است .
وی اضافه کرد:
واقعیت آن است که رئیس جمهور سکان دار امورات اجرائی کشور است و تمامی منابع و سرمایه های کشورمان در اختیار رئیس جمهور می باشد و رئیس جمهور و تیم برنامه ریز و مدیران اجرائی متصل به رئیس جمهور هستند که می تواند با برنامه ریزی صحیح و اصولی از منابع کشور در جهت منافع ملت و کشور بهره ببرند.

*****رئیس جمهور آینده به آنچه که به مردم قول می دهد وفادار و پایبند باشد

وی ادامه داد:
بسیار مهم است فردی که انتخاب می گردد علاوه بر آنکه بیشترین خصوصیات انتخاب اصلح را داشته باشد به آنچه که به مردم قول می دهد وفادار و پایبند باشد ودر حقیقت مردم با این انتخاب، سرنوشت اقتصادی ، اجرائی و برنامه ریزی کشور را برای چهار سال به دستان منتخب خود می سپارند تا این فرد و یا جریان سیاسی منتخب ،حقوق همه مشارکت کنندگان در فرآیند رای دهی علاقمند به هر گروهی را تامین نماید.
این استاد دانشگاه با اشاره به سخنان و برنامه های نامزدهای ریاست جمهوری افزود:
سخنان و برنامه های نامزدهای ریاست جمهوری حکایت از وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی جدی در لایه های مختلف مردم دارد و برنامه های عموم نامزدها معطوف پرداختن به حل مشکلات مردم ودر جهت جلب آراء عمومی می باشد و در نتیجه یکی از ملاک های انتخاب رئیس جمهور نگاه به برنامه ، توان و تلاش کاندید مورد نظر در حل مشکلات اقتصادی مردم می باشد.
دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به شاخصه های انتخاب اصلح گفت:
در لباس پاسداری با تجربه 39 ساله خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردم عزیزمان و بعنوان یک شهروند داشتن تقوا و اطاعت از ولی فقیه و رهبری حکیمانه امام خامنه ای و اعتقاد به ارزش های نظام بر آمده از خون شهدا همچون یاری رساندن به ضعفا و مستمندان و نداشتن روحیه اشرافیگری و تکبر و جاه طلبی سیاسی و اعتقاد و تلاش در راستای حفظ استقلال و امنیت ملی ایران عزیز و عدم وابستگی و نداشتن روحیه تسلیم شدن در مقابل آمریکائیها و انگلیسی ها را از مهمترین شاخص های انتخاب اصلح می دانم.
وی افزود:
صداقت در گفتار و عمل و نداشتن نفاق در کنار داشتن برنامه جامع برای چهار سال آینده و برنامه ششم توسعه کشور و داشتن تیم جوان و کارآمد در هیئت دولت را از دیگر شاخصه های انتخاب اصلح می دانم.

****قدرت ملی درون زا تنها راه حل برون رفت از مشکلات اقتصادی و سیاسی و فرهنگی است

وی ادامه داد:
واقعیت آن است که رئیس جمهور اصلح بایستی در اندیشه و تفکر به قدرت ملی درون زا برای حل مشکلات اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی اعتماد داشته باشد و برای حل مشکلات نگاه و امیدی به بیگانگان نداشته باشد.
دکتر صفوی حمایت از محور مقاومت اسلامی در منطقه و جهان و همراهی و تقویت نهادهای پاسدار نظام جمهوری اسلامی ایران همچون شورای نگهبان و سایر نهادهای انقلابی را از شاخصه های انتخاب اصلح دانست و در پایان ابراز امیدواری کرد:
امیدواریم همانند گذشته مردم با سلیقه های مختلف در روز جمعه در پای صندوق های رای حضور داشته باشند و با تمام توان به منتخب خود رای دهند و در نتیجه دولت آینده با پشتوانه مردمی و قدرت بیشتری بتواند در جهت حل مشکلات مردم گام های جدی و بلندی بردارد.