جانشین وزیر دفاع :

قدرت دفاعی ایران در خدمت صلح و امنیت منطقه است

به گزارش نویدتهران، سردار تقی زاده گفت: قدرت دفاعی ایران همواره در خدمت تحکیم صلح و ثبات واستمرار امنیت در منطقه است.

سردار سرتیپ پاسدار قاسم تقی زاده جانشین وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در هشتمین دوره برگزاری نمایشگاه دفاعی اندونزی به جاکارتا سفر کرده است در ادامه دیدارهای خود با مقامات عالی رتبه سیاسی، دفاعی این کشور عصر روز جمعه با ژنرال ویرانتو وزیر ارشد هماهنگی‌های سیاسی، امنیتی و حقوقی اندونزی دیدار کرد.

وی در این دیدار با اشاره به اشتراکات فرهنگی و دینی میان دو دولت و دو ملت و با یادآوری اراده سیاسی مقامات عالی جاکارتا – تهران، نقش دو کشور را در تحکیم سیاست و امنیت در جنوب غرب و جنوب شرق آسیا مهم ارزیابی کرد و بر ضرورت ارتقاء حجم همکاری های اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اندونزی تاکید کرد.

جانشین وزیر دفاع تحریم‌های غیر قانونی و ظالمانه آمریکا علیه دولت و ملت ایران را ادامه تعرضات غیرمنطقی این کشور علیه هنجارها، توافقات و موازین بین المللی عنوان کرد و اظهار داشت: پیام مهم خروج آمریکا از برجام، بی اعتمادی کلیه کشورهای جهان و حتی متحدین این کشور علیه امریکا را به همراه داشته است.

سردار تقی زاده با اشاره بر سیاست‌های صلح جویانه ایران در قبال کشورهای منطقه اعلام کرد: قدرت دفاعی ایران همواره در خدمت تحکیم صلح و ثبات واستمرار امنیت در منطقه بوده و ایران در طول تاریخ معاصر خود هیچگاه آغاز گر جنگ علیه کشورهای همسایه خود نبوده و همواره بر روش‌های مساعدت آمیز جهت حل مشکلات منطقه تاکید کرده است.

ژنرال ویرانتو وزیر ارشد هماهنگی های سیاسی – امنیتی و حقوقی با ابزار خرسندی از فرصت حضور هیئت دفاعی ایران اسلامی در هشتمین دوره ی نمایشگاه دفاعی اندونزی گفت : روابط میان تهران – جارکاتا بسیار طولانی مدت و مملو از احترام و درک متقابل است و اطمینان دارم این سفر نقش مهمی در توسعه روابط دو جانبه داشته و قطعا آثار و نتایج آن می‌تواند بر ایفای نقش موثر دو کشور در تحکیم ثبات و امنیت در منطقه و جهان کمک کند.

وی با اشاره بر توانمندی‌های فنی و فناورانه ایران در ابعاد مختلف، خواستار توسعه مناسبات میان کشورهای جهان اسلام شد و گفت: جاکارتا به صورت فعال کمکهای خود را به کشورهای اسلامی نظیر افغانستان و فلسطین ارسال کرده و بر سیاست‌های خود مبنی بر ایجاد و تحکیم عدالت در میان کشورهای جهان بویژه کشورهای اسلامی تأکید داریم.

ژنرال ویرانتو درپایان تصریح کرد: اندونزی در مبارزه با تروریسم همواره پیشرو بوده و در تلاش است تا باکشورهای منطقه جنوب شرق آسیا نسبت به قطع کمکهای مالی به گروههای تروریستی اقدامات مهمی را برنامه ریزی کند.