محمدحسین فرهنگی:

قدرت خرید مردم با استفاده از «کالابرگ الکترونیک»حفظ می‌شود

به گزارش نویدتهران،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است در صورتی که دولت از کالابرگ الکترونیک برای تامین کالای اساسی استفاده کند، قدرت خرید مردم حفظ می شود.
محمدحسین فرهنگی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو یی با اشاره به راهکارهای حفظ قدرت خرید مردم پس از افزایش قیمت بنزین، گفت: مجلس در تبصره ۷ قانون بودجه سال ۹۸ مقرر کرد؛ دولت کالاهای اساسی را از طریق کارت‌های الکترونیکی و شارژ آنها تامین کند اما دولت به جای استفاده از کارت‌های الکترونیک، یارانه معیشتی به مردم پرداخت کرد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راهکار دولت با آنچه در قانون بودجه سال ۹۸ مصوب شد، متفاوت است، افزود: اگر کالای اساسی موردنیاز مردم مانند مواد پروتئینی، شوینده و… تامین شود قدرت خرید جامعه حفظ خواهد شد.

توزیع کالای اساسی با کالابرگ الکترونیکی تصمیم موقتی و یک ساله بود

وی در پاسخ به این پرسش که آیا کوپنی شدن فساد ایجاد می‌کند، اظهار کرد: توزیع کالای اساسی با کالابرگ الکترونیکی تصمیم موقتی و یک ساله بود که دولت از انجام آن سرباز زد، بنابراین نمی توانست منجر به فساد شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درپاسخ به این پرسش که آیا در بودجه ۹۹ دولت را ملزم به توزیع کالای اساسی از طریق کالابرگ الکترونیک می‌کنید، اضافه کرد: در بودجه ۹۸ نیز دولت ملزم به اجرای این سیاست بود که آن را اجرا نکرد. باید دید مجلس برای تامین کالاهای اساسی در بودجه ۹۹ چه تصمیم می‌گیرد و آیا دولت آن را اجرایی خواهد کرد یا همانند سال جاری از ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی استفاده می کند.