سردار اشتری:

قدرت بازدارندگی و دفاعی بالایی داریم

به گزارش نویدتهران، فرمانده نیروی انتظامی گفت: جمهوری اسلامی ایران از قدرت بازدارندگی و دفاعی بالایی برخوردار است به گونه ای که قادر است، توطئه ها و تحرکات دشمن را در منطقه و مرزها رصد و بلافاصله با آن مقابله کند.

سردار حسین اشتری در جلسه جمع بندی نهایی نظارت تخصصی از فرماندهی انتظامی استان گلستان ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا، اظهار داشت: اهمیت نظارت و بازرسی بر کسی پوشیده نیست، از فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و تجربه ای که سازمان های نظامی و انتظامی به دست آورده اند مشخص است در جاهایی که بازرسی صورت گرفته، عملکرد ها و فعالیت ها ارتقاء یافته است.

وی ضمن قدردانی از فرماندهی انتظامی استان گلستان برای اقدامات انجام شده در بحث نظارت و بازرسی بر عملکرد مجموعه خود، افزود: کارنامه ناجا روبه پیشرفت است که این حاصل خون شهدا می باشد و ما بایستی از این امنیت پاسداری کنیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور بیان کرد: هدف از برگزاری این جلسات، احصاء نقاط قوت و ضعف است تا با رفع معایب و تقویت محاسن موجب ارتقاء عملکردها شویم.

وی تأکید کرد: گلستان از نظر وضعیت قومی و مذهبی متفاوت است و زمینه بروز برخی تهدیدات را دارا می باشد که بحمدالله با همت خوب همکاران مجموعه انتظامی، مسئولان به خصوص نماینده ولی فقیه در استان، وحدت آرامشی مشاهده می شود که مجموعه های مختلف می توانند با نشاط و پویایی به خدمت رسانی مردم عزیز مشغول باشند.

فرمانده ناجا تصریح کرد: با نگاهی به کارنامه ناجا در می یابیم که از سال های گذشته شاهد رشد و تعالی در زمینه مختلف هستیم که این امر حاصل تلاش همکاران ما در شهرها و مرزها و جانفشانی شهداست.

عالی ترین مقام انتظامی کشور به توطئه های دشمن در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اشاره کرد و گفت: دشمن درصدد است تا از طریق توطئه های اقتصادی به کشور ضربه بزند تا از این طریق مردم را تحت فشار قرار دهد و از این طریق به اهداف شوم خود برسد برهمین اساس مسئولان بایستی با تمام توان، تلاش کنند تا این توطئه های شوم را خنثی نمایند.

سردار اشتری تصریح کرد: می توان با اشراف کامل در عرصه های مختلف مانع هرگونه اخلال در نظم و امنیت شد لذا باید مراقب هرگونه تحرک دشمن در راستای بر هم ریختن آرامش و امنیت جامعه باشیم.

فرمانده ناجا به اجرای طرح های اجتماعی در راستای مقابله با آسیب ها و… اشاره و خاطر نشان کرد: همواره، اجرای چنین طرح هایی در دستور کار پلیس است تا با مخلان نظم و امنیت قاطعانه برخورد شود.

وی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از قدرت بازدارندگی و دفاعی بالایی برخوردار است به گونه ای که قادر است، توطئه ها و تحرکات دشمن را در منطقه و مرزها رصد و بلافاصله با آن مقابله کند.

سردار اشتری، صیانت از کارکنان و بحث معیشت آنان را از اولویت های در دستور کار ناجا برشمرد و تصریح کرد: در بحث صیانت از کارکنان با راه اندازی قرارگاه جهادی تلاش شده تا اقدامات اساسی در این حوزه انجام شود.

عالی ترین مقام انتظامی کشور تاکید کرد: در بحث معیشت کارکنان ناجا که یکی از اولویت های این نیرو می باشد، بایستی اقدامات جهادی صورت گیرد و به هر میزان در قالب قانون به این موضوع کمک شود، قابل تقدیر است.

فرمانده ناجا، آموزش کارکنان را یکی دیگر از اولویت های نیروی انتظامی برشمرد و ادامه داد: بایستی با تمرین و ممارست، آمادگی کارکنان به حد ایده آل برسد.

وی بر هماهنگی بیشتر دستگاه ها با ناجا تاکید و بیان کرد: مردم، بالاترین سرمایه ماهستند و هر چقدر مشارکت عمومی افزایش یابد در اجرای مأموریت ها موفق تر عمل می شود.

فرمانده ناجا به بعد رحمانیت پلیس با مردم اشاره و بیان کرد: برای کسانی که سعی می کنند مخل نظم و امنیت باشند یا دست تعدی به مردم یا مأمور دراز کنند باید خوفی از مجازات وجود داشته باشد؛ یعنی اقتدار و رأفت هر دو لحاظ شود.

وی اظهار داشت: با توجه به ترددهای زیادی که در استان گلستان وجود دارد بایستی با تمام توان و با ارائه راهکارهای موثر برای کاهش تصادفات با مشارکت دستگاه های دیگر و مردم اقدامات لازم صورت گیرد.

سردار اشتری در خاتمه گفت: مشروعیت امروز پلیس در لباس سبز به دلیل داشتن نعمت ولی فقیه و فرماندهی معظم کل قوا است که از این بابت خدا را شاکریم و ان شاءالله مدیون خون شهدا و حضرت امام(ره) نشویم.