رئیس ستاد انتخابات کشور:

قانون به ما اجازه افزایش روز رأی گیری را نداده است


به گزارش نویدتهران،رئیس ستاد انتخابات کشورگفت: قانون به ما اجازه افزایش روز رأی گیری را نداده است، اما افزایش زمان رای گیری امکان‌پذیر است.

 جمال عرف  در نشست خبری با تبریک ولادت حضرت فاطمه (س) و آغاز دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی افزود: الحمدالله یک رئیس جمهور غیرمنطقی و مستکبر در چنین ماهی کنار رفت و امیدواریم دولت جدیدی که در آمریکا کار را شروع می‌کند، از گذشته عبرت بگیرد.

وی گفت: سال ۹۹ که به یک معنا مصادف با سال ۲۰۲۰ بود، برای جمهوری اسلامی سرنوشت ساز بود و دو اتفاق مهم در آن روی داد، یکی شیوع بیماری کرونا که تمام جهان را درگیر کرد و در عین حال تحریم‌های غیرقانونی، ظالمانه و استراتژی فشار حداکثری خودش را نشان داد.
رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه مهمترین اتفاقی که فراروی کشور وجود دارد، انتخابات ۱۴۰۰ است افزود: در این انتخابات دولت جدیدی که به عنوان قوه مجریه سر کار خواهد آمد و هم انتخابات شورا‌ها و میان دوره‌ای خبرگان و مجلس شورای اسلامی را خواهیم داشت که امیدواریم با مشارکت خوب مردم همراه باشد.
وی با بیان اینکه تقویم انتخابات به این شرح است که ابتدا تشکیل هیئت‌های اجرایی و ثبت نام داوطلبان براساس زمان بندی مشخص شده انجام خواهد شد گفت: داوطلبانی که در مراحل چهارگانه انتخابات تصمیم به ثبت نام دارند، باید موارد را براساس اطلاعیه‌ها انجام دهند.

عرف با بیان اینکه وزارت کشور چند ماه پرکاری پیش رو خواهد داشت افزود: درباره نحوه ثبت نام‌ها و نحوه برگزاری انتخابات نیز باید گفت که قاعدتاً در تمام دنیا یکی از نهاد‌هایی که تحت تاثیر کرونا قرار گرفت نهاد انتخابات بود.
رییس ستاد انتخابات کشور ادامه داد: ثبت‌نام قطعا به شکل الکترونیکی و غیرحضوری خواهد بود و افرادی که علاقمند هستند ثبت نام خواهند کرد و نهایتا به موجب قانون که باید فرد حضور پیدا کند در حد چند دقیقه برای احراز هویت حضور خواهد یافت.