قاسمى حمله تروریستی در مقابل سرکنسولگری آلمان در مزار شریف را محکوم کرد

%d9%82%d8%a7%d8%b3%d9%85%db%8cسخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان انفجار تروریستی عليه سركنسولگري آلمان در مزارشريف افغانستان که به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از انسان‌هاي بی‌گناه منجر شد را به شدت محکوم کرد.

بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، با ابراز تسلیت این حادثه دردناک، با تمامی بازماندگان این اقدامات جنایت هولناک و شوم تروریستی ابراز همدردی کرد و بار دیگر بر مسؤولیت خطیر و تاریخی جامعه جهانی در مقابله با گسترش تروریسم و اقدامات وحشیانه گروه‌های تکفیری تأکید کرد.

به گزارش نوید تهران وبه نقل از وزارت امور خارجه،بهرام قاسمي حمله به اماكن ديپلماتيك در افغانستان را نشانه‌ای روشن از وابستگی این گروه‌های تروریستی با دشمنان ملت بزرگ افغانستان دانست و اظهار داشت به نظر می‌رسد این گروه‌ها و حامیان آنان با این نوع اقدامات، مترصد افزایش حضور نیروهای بیگانه در این کشور می‌باشند.

قاسمی با تاکید بر مصونيت اماكن دیپلماتیک در هر نقطه از جهان گفت: سرکنسولگری جمهوري اسلامي ايران اولين سرکنسولگری كشوری بود که در سال ۱۳۷۷ در شهر مزارشریف افغانستان مورد تهاجم این نوع گروه‌های تروریستی قرار گرفت که متاسفانه تعدادی از خبرنگاران، دیپلمات‌ها و کارکنان سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در این شهر به درجه رفیع شهادت نایل آمدند. تکرار این گونه رفتار وحشیانه، بار دیگر یادآور ضرورت یک اجماع جهانی و تلاش همه‌جانبه از سوی تمامی دولت‌ها، ملت‌ها و وجدان‌های بیدار جامعه بشری در مبارزه‌ای قاطع و بی‌امان علیه این تراژدی هولناک عصر ما می‌باشد. واقعه اخیر بار دیگر نشان می‌دهد که تروریسم ملیت و مکان نمی‌شناسد.