آیت‌الله موحدی‌کرمانی:

فلسلطین در راس مسائل ایران است

آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی خطیب موقت این هفته نمازجمعه تهران در خطبه دوم نمازجمعه، با اشاره به مسئله فلسطین و برگزاری کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، گفت:‌ مقام معظم رهبری در ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در جمع رهبران گروه‌های فلسطینی و رؤسای کشورهای اسلامی مطالب مهمی مطرح کردند و در این رابطه چند نکته درباره فلسطین می‌گویم.

به گزارش نوید تهران،وی افزود: لازم می‌دانم از حضور شخصیت‌های بزرگ در این مراسم تشکر کنم و برای آنها از خداوند آرزوی توفیق کنم. بعضی می‌گویند شما چه کار به فلسطین دارید؟ خب ما هم می‌گوییم صریحاً بگویید شما چه کار به اسلام دارید؟ این مسئله، مسئله اسلام است که می‌فرماید سلطه و تسلط کفار بر مسلمین حرام است. اسلام می‌گوید حرام است که بیگانگان و کفار بر مناطق اسلامی سلطه داشته باشند. فلسطین مسئله اسلامی است و نمی‌توانیم از آن بگذریم و دنیا بداند فلسلطین در رأس مسائل جمهوری اسلامی ایران است.

امام‌جمعه موقت تهران ادامه داد: منافع ملی و منطقه‌ای و سیاسی ما به مسئله فلسطین گره خورده است. رژیم اشغالگر قدس جنایتی کرد که هیچ‌گاه فراموش نمی‌شود و هیچ انسان خردمندی نمی‌تواند این فاجعه را تحمل کند. نقشه‌ای را ریختند، مردمی را از کشورشان خارج و آواره کردند و کُشتند و خود جای آنها نشسته‌اند و مگر می‌شود نظام جمهوری اسلامی ایران نسبت به این حرکت‌های ظالمانه، دزدی و خیانت بی‌تفاوت باشد؟

خطیب نمازجمعه این هفته تهران با اشاره به نحوه تاسیس اسرائیل، گفت: مبتکر این مسئله انگلیسی‌ها و سپس آمریکایی‌ها بودند. هدف صهیونیست‌ها تضعیف اسلام و حکومت‌های اسلامی و جامعه اسلامی است. آنها دیدند ربع جمعیت آنها مسلمانان هستند و عظمت اسلام را فهمیدند و دیدند مسلمانان بر شرق و غرب جهان حاکم شده‌اند. هدف دیگر آنها نیز تسلط بر منابع نفت و انرژی است و تسلط بر منطقه سوق‌الجیشی است، لذا تصمیم گرفتند در دل کشورهای اسلامی ماده سرطانی ایجاد شود و از طریق او به اهداف شوم برسند.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی گفت:‌ هرسل آلمانی که از بنیانگذاران صهیونیست است، می‌گوید آن بخش از یهودیان که در اقتصاد غربی‌ها به دلیل فقر نقش نداشتند باید در سرزمینی خارج از اروپا اسکان داده شوند تا دردسری برای اروپا نباشد و کشوری احداث شود که ما از آن کشور بهره‌های متنوع بگیریم.

وی با بیان اینکه غربی‌ها می‌خواستند کینه دیرینه یهود علیه مسیحیان را تبدیل به کینه علیه مسلمانان کنند، گفت: آنها پیش‌بینی کردند در یک مرحله کوتاه‌مدت دولت غاصب اسرائیل تشکیل شود. در میان مدت دنبال سلطه بر خاورمیانه و تحقق حکومت نیل تا فرات و سلطه بر کشورهای این منطقه بودند و بالاخره در درازمدت سلطه بر جهان که ما قوم برتر هستیم. بدین منظور تلفیقی از صهیونیسم یهود و مسیحی صورت گرفت و قسمت عمده اروپا و آمریکا را فرا گرفت.

خطیب موقت نمازجمعه این هفته تهران خاطرنشان کرد:‌ امروز کنگره آمریکا زیر سلطه آنهاست (صهیونیست‌ها) و رئیس‌جمهور آمریکا را این کنگره انتخاب می‌کند و رئیس‌جمهور مطیع کنگره است، لذا چه دموکرات‌ها روی کار باشند و چه جمهوری‌خواهان، در هر صورت حامی سرسخت اسرائیل خواهند بود.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی ادامه داد:‌ تمام شبکه‌های عمده دنیا دست آنهاست و هر طور بخواهند جَوّ ایجاد می‌کنند، اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی می‌کنند، بسیاری موارد دیگر از جمله هالیوود و فیلم‌های مبتذل و سیاسی به دست آنها ساخته می‌شود. بر باشگاه‌های ورزشی سلطه دارند، مراکز عمده پولی و مالی غرب را در اختیار دارند تا بتوانند از طریق تزریق دلار، دولت‌های طرفدار خود را روی کار بیاورند و با همین حربه سرانی را در بعضی از کشورهای عربی به اسم اسلام با ماسک نفاق روی کار می‌آورند.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با اشاره به وضعیت سوریه گفت: می‌بینید این سران با سوریه چه کار می‌کنند و به تروریست‌ها کمک‌های کلان نظامی و مالی می‌کنند. یکی از جنایت‌های امروزشان اقدام به شهرک‌سازی یهودی به منظور هویت دادن به مشتی بی‌هویت است. مرتب تعلیمات نظامی می‌دهند و اینها بخشی از اسرائیل هستند، اما ناگهان از حدود نیم قرن قبل حادثه‌ای رخ داد که تمام معادلات آنها را به هم ریخت و آن مقاومت اسلامی با محوریت جهاد و صبر است.

وی اضافه کرد: سازش دامی خطرناک برای مقاومت است. مقاومت پیروزی‌هایی را به دست آورده که این پیروزی‌ها معجزه‌آسا بوده است. دشمن در خانه عنکبوتی است و روزی با همکاری نیروهای مخلص و مومن، اسرائیل را از صحنه روزگار محو خواهند کرد. صهیونیست‌ها رژیمی هستند که در فاجعه صبرا و شتیلا مردان مسلمان فلسطین را از خانه‌های‌شان بیرون کشید و در میدانی جمع کردند و آنها را آتش زدند و زنان‌شان را برهنه در ماشین‌های سر باز در شهر چرخاندند و در معرض دید قرار دادند، رژیم صهیونیستی سرنوشتی جزء ذلت، خواری، نکبت، نابودی در دنیا و عذاب جهنم در آخرت نخواهد داشت، این سرنوشت را حامیان آنان آمریکا، اسرائیل و انگلیس خواهند داشت.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی در خطبه‌ اول نمازجمعه تهران نیز با تاکید بر مسئله تقوا در بین مومنان، گفت: مرگ خبر نمی‌دهد و ناگهان می‌آید و خداوند انشاءالله همه ما را از خواب غفلت بیدار کند.

وی افزود: اساس دین، شناخت خداست و هر گناهی که صادر می‌شود به واسطه این است که خدا را نشناخته‌ایم. تمام کارها و امور نظام به یدالله است. اگر در میدان جنگ به مومنان فتح و پیروزی می‌رسد، آن فتح را خدا می‌رساند، اگر شکست عاید می‌شود، شکست را هم به عنوان جزای عمل، خدا به ما می‌دهد. اگر در زندگی مشکلاتی داریم، به واسطه راه‌های انحرافی است که در پیش می‌گیریم.

خطیب امروز نمازجمعه تهران دعا و عبودیت را راه نجات در برابر انحرافات دانست و گفت: روح عبادت و مغز عبادت و بندگی، دعاست. بدانیم که همه چیز دست خداست. امام حسین(ع) در روز عاشورا وقتی خود را برای نبرد سنگین و جهاد کبیر آماده می‌کند، اول صبح می‌گوید خدا من از تو می‌خواهم که مرا یاری کنی و دل مرا در برابرمسائل محکم نگاه داری و بر قلب من صبر و رضا نازل کنی. اگر خدا را شناختیم، بدانیم که عاشق خدا می‌شویم و عاشق، فراق معشوق را نمی‌تواند تحمل کند و وقتی خدا را شناختیم، عاشق خواهیم شد.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی در پایان خاطرنشان کرد:‌ اگر دلسوزان جامعه می‌گویند چرا فلانی نماز نمی‌خواند، علتش این است که آن فرد خدا را نشناخته تا لذت انس با خدا را ببرد. باید خدا را شناخت تا هادی و راهنمای ما باشد. چه زشت است که انسان در حال وصال نماز که تکبیر را گفته در این زمان که زمان وصال است باز هم در حال فراق و جدایی باشد.