حسین حاتمی:

فعال سازی دیپلماسی پارلمانی بین کشورهای منطقه مانع بیگانه شدن ملت ها می شود

به گزارش نویدتهران،عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس خواستار فعال سازی دیپلماسی پارلمانی بین کشورهای منطقه شد.

حسین حاتمی در نشست علنی امروز  مجلس شورای اسلامی، در اخطار قانون اساسی، گفت: روز پرستار، روز دست های شفابخش و اراده های صبور را در سایه میلاد اسوه صبر و استقامت حضرت زینب کبری (س) تبریک می گویم.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اخطار من ناظر بر اصل ۳ قانون اساسی است، این صدای مظلومیت و محرومیت است که می شنوید، کسانی که حضرت امام خمینی (ره) یک موی سر آن ها را بر کاخ نشین ها ترجیح داده است مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند است، سه شهرستانی که حدود یک چهارم روستاهای پهناور آذربایجان شرقی را در خود جای داده است و البته رتبه آخر توسعه و برخورداری را یدک می کشد.

وی اظهار داشت: جامعه عشایر استان آذربایجان شرقی با ۲ درصد جمعیت و ۲۰ درصد بهره وری حدود یک دهم درصد امکانات را بهره مند است، یعنی با وجود بهره بالا برخورداری نزدیک به صفر از شاخص های توسعه را دارا است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: ارتباطات، اینترنت، بودجه و منابع کشور را متوازن تقسیم کنید چرا که شهرها به کلانشهرهای بی در و پیکر و کلانشهرها به ابرژنراتور مکش منابع کشور تبدیل خواهد شد.

حاتمی در ادامه گفت: وضعیت نامناسب راه های دسترسی روستایی و عشایری، ارتباطات، اینترنت و مخابرات فلک زده، آب شرب و کشاورزی، نارضایتی اهالی و عشایر از منطقه آزاد ارس در واگذاری ناوگان پایاب به سمت خداآفرین، عدم تعیین تکلیف آب گرم، لزوم ورود قوه قضائیه به این پرونده مهم را می طلبد.

وی بیان کرد: حرف آخرم این است ارس، آذربایجان و ایران مثل خویشتن خویش هستند و داستانشان بماند برای بعد اما برای تحکیم هرچه بیشتر روابط پیشنهاد ایجاد گردشگری مشترک در دو سویه پل تاریخی خداآفرین را دارم.

نماینده مردم در مجلس اظهار داشت: فعال سازی دیپلماسی پارلمانی بین کشورهای منطقه به جای سلیقه های شخصی سیاسیون و دولت ها باعث می شود ملت های منطقه از هم بیگانه نشوند.