حضرت آیت الله نوری همدانی:

فعالیت روحانیون همزمان در دوجبهه تبلیغ و جهاد باشد

%d9%86%d9%88%d8%b1%db%8c-%d9%87%d9%85%d8%af%d8%a7%d9%86%db%8cحضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: حوزه، استقلال خود را حفظ کرده تا بتواند در جامعه آمربه معروف و ناهی از منکر باشد و مشکلاتی را که می بیند به دولت و مسئولین تذکر دهد.
حضرت آیت الله نوری همدانی امروز در دیدار جمعی از اساتید، طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با بیان اینکه از زمان خلقت، خدای متعال انبیاء الهی را برای هدایت انسانها فرستاده است گفتند: حوزویان نیز ادامه دهنده همان اهداف عالیه انبیاءالهی می باشند.
به گزارش نویدتهران وبه نقل ازحوزه،این مرجع تقلید افزودند: انبیاءالهی در حالی در دو جبهه فرهنگ وجهاد فعالیت می کردند و این طور نبود که تنها مبلغ یا جهادگر باشند، باید حوزویان این گونه باشند؛ یعنی با تمام قوا در دو جبهه فرهنگ و جهاد کار کنند و این مسئله زمانی حتمی خواهد بود که پله های فقه وفقاهت را به خوبی طی کنند.
معظم له بیان داشتند: امام راحل در عین حال که مجاهد بودند، فقیه و سیاست مدار نیز بودند و توانستند، خدمات شایسته ای به جامعه اسلامی کنند و یکی از بزرگترین خدمات،انقلاب شکوهمند اسلامی و مبارزه باظلم و ستم و شکستن هیمنه دوابرقدرت شرق وغرب بود.
ایشان ابراز داشتند: روحانیت لازم است برای اثر گذاری بیشتر در کنار فراگیری فقه وفقاهت، حضور جدی در صحنه داشته باشد و نگذارد فتنه دوباره شکل گیرد.
حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه فتنه به صورت های گوناگون در حال شکل گیراست بر انقلابی ماندن و بودن حوزه تاکید کردند.
معظم له با بیان اینکه بزرگان حوزه با استقلال حوزه مخالف نیستند افزودند: حوزه، استقلال خود را حفظ کرده تا بتواند در جامعه آمربه معروف وناهی از منکر باشد و مشکلاتی را که می بیند به دولت و مسئولین تذکر دهد.