حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی:

فعالان فرهنگی باید به‌خوبی حرکات دشمنان را رصد کنند، و باید هرگونه ترفند ضد‌اسلامی شناسایی شود

%d8%b1%db%8c%db%8c%d8%b3%db%8cدرخواست تولیت آستان قدس از فعالان فرهنگی
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه سیره رضوی در جامعه بشری در حال تهدید توسط دشمنان نظام اسلامی است، گفت: فعالان فرهنگی باید به‌خوبی حرکات دشمنان را رصد کنند، و باید هرگونه ترفند ضد‌اسلامی شناسایی شود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در مراسم بهره‌برداری از فرهنگ‌سرای امام رضا(ع) سبزوار با بیان اینکه آیت‌الله واعظ طبسی تولیت فقید آستان قدس رضوی در سال‌های زندگی خود خدمات متعددی را به آستان قدس رضوی ارائه داده است، اظهار کرد: باتوجه به خواسته مردم فرهیخته، مسؤولان محلی سبزوار و‌ تلاش معاونت عمرانی، فرهنگ‌سرای امام رضا(ع) در این شهرستان راه‌اندازی شده است.
به گزارش نویدتهران وبه نقل از بسیج،وی ادامه داد: موضوع فرهنگ، مراکز فرهنگی و ضرورت توجه به فرهنگ موضوع ملی است.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه انقلاب ما به‌دنبال ایجاد انقلابی فرهنگی بوده است، افزود: مهم‌ترین عملی که باعث تحول عظیمی در جمهوری اسلامی شد، حفظ ارزش‌های اسلامی و دینی بوده است.
وی تصریح کرد: مسؤولان فرهنگی باید از مرزهای فرهنگی جمهوری اسلامی پاسداری کنند و نگذارند کشور ما با شبیخون فرهنگی دچار خدشه شود.
حجت‌الاسلام‌ رئیسی اضافه کرد: مفاخر شهرستان سبزوار با فکر و علوم عقلی می‌نویسند و آثار ارزشمندی به‌جای می‌گذارند و در فقه و اندیشه نظریه پردازی می‌کنند لذا این افکار و عقاید موضوع سربداران باید پدیدار شود.
وی با بیان اینکه نباید بگذاریم فرهنگ غربی به جوامع اسلامی ما ورود پیدا کند، بیان کرد: آداب، رسوم و فرهنگ اسلامی ما با فرهنگ رضوی و علوی پیوند خورده است و نباید زندگی ما به فرهنگ غربی تبدیل شود.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه سیره رضوی در جامعه بشری در حال تهدید توسط دشمنان نظام اسلامی است، گفت: فعالان فرهنگی باید به‌خوبی حرکات دشمنان را رصد کنند، و باید هرگونه ترفند ضد‌اسلامی شناسایی شود.
حجت‌الاسلام‌ رئیسی ادامه داد: با بصیرت‌آفرینی باید جامعه اسلامی از گزند حوادث فرهنگی که اعتقاداتی دینی ما را مورد تهدید قرار می‌دهند، صیانت شود.
وی افزود: مزین شدن فرهنگ‌سرا به نام امام رضا(ع) تشریفاتی نبوده و باید جوانان سبزواری بدانند مصون سازی خود و جامعه در پرتوی امام رضا(ع) است.
تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: در این امواج سیاسی و اخلاقی ناشی از فضای مجازی که بسیاری از مردم جامعه غرق آن می‌شوند فقط باید در پرتوی امام رضا(ع) برای خود و جامعه صیانت را به ارمغان بیاوریم.
حجت‌الاسلام‌ رئیسی گفت: صیانت در پرتوی آن کشتی است که ناخدای کشتی اهل بیت(ع) هستند و فقط در پناه اهل بیت(ع) می‌توان مصون ماند.
وی ادامه داد: امواج تهاجم فرهنگی اکنون نسبت به سال‌های گذشته سخت‌تر شده و پناه می‌تواند از طریق فرهنگ، اخلاق، سیره، سبک رضوی و اهل بیت(ع) ایجاد شود.
تولیت آستان قدس رضوی افزود: این مجموعه فرهنگی همانند فرهنگ‌سرای امام رضا(ع) در جهت مصون سازی جامعه است و می‌تواند در رشد و تربیت نوجوانان و جوانان نقش سازنده‌ای ایفا کند و مردان و زنان مؤمن سبزواری با شرکت در برنامه‌های فرهنگی و کتابخوانی به سمت آموزه دینی حرکت کنند.
حجت‌الاسلام‌ رئیسی گفت: فرهنگ‌سرای امام رضا(ع) در پرتوی انوار شهدای گمنام شهرستان سبزوار قرار گرفته که یاری از ارواح مطهر شهدا بر کیفیت این فعالیت‌های این فرهنگ‌سرا اضافه می‌کند.
وی افزود: احداث فرهنگ‌سراهای سراسر کشور می‌تواند جامعه اسلامی را مقابل تهدیدهای دشمنان حفظ کند.
وی گفت: ابزارهای اطلاعاتی و شبکه‌های اجتماعی با ویژگی سرعت، تبادل و انتقال اطلاعات باید از سوی استعدادهای جمهوری اسلامی ایران بومی‌سازی شود.
تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: نیروهای خلاق باید با برنامه‌نویسی و طراحی از مزایای مثبت شبکه‌های‌اجتماعی بهره‌مند شوند.
حجت‌الاسلام‌ رئیسی یادآور شد: این فرهنگ‌سرا از امکاناتی به نام امام رضا(ع) تهیه شده و استفاده‌کنندگان باید توجه کنند که این امکانات در جهت رضای امام رضا(ع) مورد بهره‌برداری قرار گیرد و در بخش‌های فرهنگی و خدمت‌رسانی سبب خوشنودی اهل بیت(ع) شوند.