آیت الله العظمی نوری همدانی:

فعالان علوم دینی خود را برای مقابله با دشمنان آماده نگاه دارند

به گزارش نویدتهران،حضرت آیت الله نوری همدانی بر لزوم توجه هرچه بیشتر طلاب در زمینه پاسخگویی به نیازهای جامعه اسلامی و مقابله در ساحت های مختلف با دشمنان انقلاب و اسلام تاکید کرد.
حضرت آیت الله نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از فعالان فرهنگی با ذکر این مطلب که فعالان فرهنگ دین و علوم دینی مورد عنایت خداوند و قرآن کریم هستند گفتند: کسانی که در قرارگاه‌های فرهنگی و علوم دینی گام می‌گذارند در حالی هستند که ملایک الهی بالهای خود را زیر پای آنها گسترانیده اند.

ایشان افزودند: خداوند کسانی که در حوزه علوم دینی فعالیت می کنند را دوست دارد؛ تلاش در مسیر هدایت جامعه و مبارزه به دشمنان از اهداف اصلی است که باید فعالان فرهنگی و دینی نسبت به آن اهتمام داشته باشند؛ همچنین این فعالان باید باید با همت بلند، اراده و تصمیم قاطع سعی علم‌آموزی کنند تا هر یک چراغی برای عالم اسلام باشند.

معظم له با ذکر این مطلب که دنیای امروز به علوم اسلامی و فرهنگ اهل بیت(ع) نیاز دارد گفتند: هر اندازه باسوادتر باشید؛ پاداش بیشتری از خداوند دریافت می‌کنید. طلب علم لازم است برای خدمت به جامعه، هدایت و راهنمایی باشد. ایشان در ادامه با اظهار این مطلب که انسان ها باید با درس آموزی و هدایت مردم راه انبیا را در پیش گیرند، افزودند: هرکدام از شما باید وزنه ای در علم باشید و در کنار خودسازی به ساختن جامعه نیز مبادرت بورزید؛ امروز تبلیغات دشمنان گسترده است. باید سعی کنیم که فرهنگ اهل بیت(ع) را تبیین کنیم و در مسیر هدایت گام برداریم.

حضرت آیت الله نوری همدانی بیان کردند: طلاب علوم دینی نباید نماز شب را ترک کنند زیرا تهجد و سحرخیزی زمینه علم‌آموزی را برای انسان فراهم می‌کند؛ همچنین شما طلاب باید زمان‌شناس و جهان‌شناس باشید تا بتوانید به نقش‌آفرینی بپردازید. معظم له با ذکر این مطلب که اسلام و انقلاب دشمنان فراوانی دارد تصریح کردند: باید خود را برای مقابله با آنها آماده کنیم؛ بدانید این انقلاب ارزان تمام نشده و کوچه‌ها به نام شهدا مزین است بنابراین باید در راه حفظ این انقلاب گام بردارید.

ایشان اظهارکردند: این انقلاب دینی و اسلامی است و در رأس حکومت باید پیامبر و امام باشد و در غیبت امام رهبری فقیه، مدیر، مدبر و شجاع اداره حکومت را بر عهده گیرد که اکنون این چنین است.

معظم له تصریح کردند: حضرت زینب(س) از مبلغان موفق بودند و کار بزرگی در زمینه معرفی جریان عاشورا و کربلا انجام دادند. باید در نظر داشت بانوان در عرصه تبلیغ می‌توانند بیشتر مؤثر باشند بنابراین در زمینه علم و مبارزه لازم است خود را تقویت کنند. امام خمینی(ره) فرمودند خدمت بانوان به انقلاب بیشتر است زیرا در جبهه و پشت جبهه تأثیرگذار بودند.

معظم له بیان کردند: خطبه حضرت زینب(س) در مجلس یزید بسیار آموزنده است. امروز مدافعان حرم در کنار بارگاه حضرت زینب(س) با صهیونیست‌ها و افراد سرسپرده و هماهنگ با آمریکا مبارزه می‌کنند که نشانه تأثیر سخنان آن حضرت است.