سردار نقدی:

فرهنگ دفاع مقدس نسخه شفابخش اقتصاد ایران است

به گزارش نویدتهران، معاون فرهنگی سپاه با بیان اینکه دور شدن از فرهنگ شهدا و دفاع مقدس باعث مشکلاتی شده است گفت: اگر روحیه جهادی دفاع مقدس در کشور جاری شود ‌مشکلات اقتصادی امروز ما حل می‌شود و حلال مشکلات امروز کشور جاری شدن فرهنگ‌ دفاع مقدس در جامعه است.

سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا نقدیمعاون فرهنگی سپاه در آیین اختتامیه نهمین نمایشگاه ملی دفاع مقدس در کرمان با تسلیت شهادت جمعی از مرزبانان کشور در حادثه تروریستی اخیر اظهارداشت: این شهدا در چهل سالگی انقلاب خون جدیدی در رگ‌های نظام تزریق کردند.

وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه کتاب یک حادثه مهم فرهنگی است عنوان کرد: ناشران ما امروز با مشکلات بسیار متعددی دست به چاپ کتاب می‌زنند و در این حوزه فعالیت می‌کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه با اشاره به اینکه فرهنگ شهدا و دفاع مقدس پیش ساخت کشور ماست و امروز هرجا که پیشرفتی در کشور وجود دارد شاهد این هستیم افرادی از خود گذشتگی کردند افزود: زمانی که به این افراد مراجعه می‌شود که روحیه ایثار خود را چگونه بدست آورده‌اند مشخص‌ می‌شود از یک شهید روحیه گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه دور شدن از فرهنگ شهدا و دفاع مقدس باعث مشکلاتی شده است گفت: اگر روحیه جهادی دفاع مقدس در کشور جاری شود ‌مشکلات اقتصادی امروز ما حل می‌شود و حلال مشکلات امروز کشور جاری شدن فرهنگ‌ دفاع مقدس در جامعه است.

سردار نقدی با اشاره به اینکه تمام کسانی که در حال تلاش هستند برای این است که از یک مفسده جلوگیری یا یک کار خیر در جامعه رواج پیدا کند و به نحوی در حال گسترش فرهنگ شهدا در جامعه هستند افزود: خواسته مقام معظم رهبری این‌ است که آثار دفاع مقدس باید بسیار گسترش پیدا کنند.

وی با بیان اینکه کاهش نشر کتاب نسبت به سال ۹۶ داشته‌ایمکه به علت یکسری مشکلات ناشی در امر چاپ است افزود: باید کارگروه‌هایی برای حل این مشکل تشکیل شود همان طور که در دوران دفاع مقدس هم مشکلات وجود داشت اما با تلاش و کوشش این مشکلات حل شده است.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)که باید آثار دفاع مقدس در امر ترجمه گسترش یابند و تمام دانشگاه‌ها در حوزه زبان تلاش خود را بکنند گفت: هر موسسه، کانون، دانشگاه و … یک اثر ‌دفاع مقدس را شروع به ترجمه کنند تا ترجمه آثار دفاع مقدس گسترش یابد.

وی با بیان اینکه در امر گسترش فرهنگ دفاع مقدس باید خودجوش عمل کنیم ، افزود: باید تمام اقشار جامعه در صحنه باشند و در ترویج فرهنگ‌دفاع مقدس تلاش کنند.