امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی؛

فرهنگ امنیت را از کانون خانواده نهادینه کنیم

به گزارش نویدتهران،فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه اقتدار همراه با رأفت و مهربانی، مهمترین ویژگی یگان های ویژه ناجا است، گفت: فرهنگ امنیت باید در جامعه نهادینه شود و برای دستیابی به این مهم باید از کانون خانواده شروع کنیم تا بتوانیم بتدریج آن را در جامعه فراگیر نمائیم.

امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی در دیدار سردار حبیب اله جان نثاری جانشین فرمانده یگان های ویژه ناجا، با اشاره به آیه «اشداء علی الکفار رحماء بینهم» اظهار داشت: اقتدار همراه با رأفت و مهربانی از مهمترین ویژگی های نیروهای یگان ویژه در روند انجام مأموریت های محوله است که بی شک از ارزشمند ترین نیروهای نظامی به شمار می آیند.

وی خاطرنشان کرد: لایه های امنیتی ما در دنیا منحصر به فرد است؛ دشمن برای رسیدن به اهداف خود راحت نبوده و باید سد های بزرگی را طی کند تا بتواند به هدف خود برسد که بدون تردید این نشان از اقتدار ایران اسلامی دارد.

امیر شاه صفی با اشاره به تحرکات گروهک های تروریستی به مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: به حق عملکرد نیروهای نظامی در این حادثه قابل تحسین بود؛ آنها توانستند با بهره گیری از تاکتیک های لازم و تجهیزات مناسب، بدون اینکه خللی در روند انجام امور مجلس وارد شود، افراد نفوذی دشمن را از پای درآورده و از بین ببرند.

وی ادامه داد: با توجه به تهدیدات دشمن، افراد فرصت طلب و معاندی هستند که می خواهند با انجام اقدامات نابخردانه، امنیت کشور را خدشه دار و به نفع دشمن عمل کنند که بحمدالله با هوشیاری نیروهای نظامی و انتظامی مورد شناسایی قرار گرفته و رصد می شوند و اجازه اینکه اقدامی علیه نظام صورت دهند به آنان داده نمی شود که ستودنی است.

این مقام نظامی تصریح کرد: فرهنگ امنیت باید در جامعه نهادینه شود و برای دستیابی به این مهم باید از کانون خانواده شروع کنیم تا بتوانیم بتدریج آن را در جامعه فراگیر کنیم.

خلبان شاه صفی در بخش پایانی سخنان خود افزود: با توجه به نوع مأموریت های محوله یگان های ویژه ناجا نیاز است از تجهیزات نوین و به روز بهره برداری شود که بحمدالله این مهم با عنایت فرمانده نیروی انتظامی و پیگیری های خوب فرمانده یگان ویژه ناجا تحقق یافته است.

ماهیت اصلی یگان ویژه، توجه به آموزش و تعاملات آموزشی است

جانشین فرمانده یگان های ویژه ناجا ضمن عرض تبریک روز نیروی هوایی، اظهار داشت: ماهیت یگان ویژه، توجه به آموزش و تعاملات آموزشی است که مورد تأکید سلسله مراتب فرماندهی بوده و دائماً به این مهم توجه داریم.

سردار حبیب اله جان نثاری ادامه داد: با توجه به تهدیدات دشمن، برنامه های آموزشی در عرصه های بصیرتی و دینی نیز لحاظ می شود.

وی خاطرنشان کرد: انگیزه، روحیه و توانمندی پرسنل یگان ویژه در مقابل تجهیزات نیروهای نظامی دنیا قابل مقایسه نیست؛ بی شک آنچه موجبات موفقیت های بزرگ را فراهم می کند، وجود این سه عنصر مهم در نیروهاست که در پیشبرد اهداف کمک می کند.

جانشین فرمانده یگان های ویژه ناجا در پایان سخنان خود افزود: دشمن برای براندازی نظام سعی می کند کشور را نا امن جلوه دهد اما ملت پای آرمان های نظام ایستاده و توجهی به فراخوان های دشمنان ندارد و در کنار نیروهای امنیتی اجازه نفوذ به دشمن را نخواهد داد.