قالیباف در جریان نظارت میدانی از بانه:

فرصت موجود در مرزها باید برای مرزنشینان باشد


به گزارش نویدتهران،رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بناست در مرزها فرصتی فراهم شود، باید برای مرزنشینان باشد و واردات کالاها توسط مرزنشینان به اقتصاد و تولید آسیبی وارد نمی‌کند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان نظارت میدانی خود از شهرستان بانه، از صنایع روشنایی ایران زمین تولیدکننده لامپ‌های کم مصرف و کلیدهای مینیاتوری بازدید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان این بازدید با اشاره به اینکه بانه نسبت به گذشته متحول شده است، ادامه داد: خوشحال هستیم که در حال حاضر در شهرک صنعتی شهر بانه قرار داریم و واردکنندگان شهر به تولیدکننده تبدیل شده‌اند و از واردات کالاهای غیرضروری گلایه دارند.

قایباف با تاکید بر اینکه مرزها باید ساماندهی شوند، عنوان کرد: اگر بناست در مرزها فرصتی فراهم شود باید برای مرزنشینان باشد و واردات کالاها توسط مرزنشینان به اقتصاد و تولید آسیبی وارد نمی‌کند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه قاچاق به معنای واردات کالاهای غیرقانونی و غیرمجاز است، خاطرنشان کرد: باید از قاچاق‌های گسترده از طریق ریل و کانتینر و همچنین صادرات و واردات غیرضروری جلوگیری کنیم. مشکلاتی نیز در زمینه عبور از گمرک وجود دارد که با اقدامات نظارتی می‌توان آنها را برطرف کرد.

گفتنی است رئیس مجلس شورای اسلامی در این نظارت میدانی گفت‌وگوهای متعددی با کارگران درخصوص مشکلات و نحوه پرداخت حقوق به آنها داشت.