فلاحت‌پیشه:

فرانسه بدنبال برجام موشکی است / حوزه موشکی به هیچ عنوان نمی تواند ذیل فصل ۷ منشور سازمان ملل متحد قرار بگیرد

به گزارش نویدتهران،عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اظهارات اروپایی ها مانند مسئولان فرانسوی در راستای تبدیل بحث موشکی به برجام و مذاکرات دیگر است که هیچگاه این مهم به نتیجه نخواهد رسید.
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه با اشاره به اینکه مواضع کشورهای اروپایی در برخی مسائل برای مواجه با کشورمان به نوعی باج دهی به ایالات متحده آمریکا برای حفظ برجام است، گفت: بر این اساس پیشنهاد وزارت خارجه فرانسه مبنی بر اینکه در صورت لزوم تحریم‌های جدیدی علیه ایران به خاطر برنامه موشک بالستیک اعمال شود در این راستا تلقی می شود؛ بهتر است کشورهای غربی از خودشان هزینه کنند تا اینکه نسبت به ابزارهای دفاعی سایر کشورها اظهارنظر کنند.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشورهای غربی خصوصا اروپایی ها در بازه‌ای از زمان سبب شدند تا پرونده کشورمان ذیل فصل ۷ منشور سازمان ملل متحد قرار بگیرد، اظهار کرد: این مهم در حالیست که باید اذعان کرد هم اکنون صنایع دفاعی کشورمان خصوصا حوزه موشکی به هیچ عنوان نمی تواند ذیل فصل ۷ منشور ملل سازمان متحد قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: اگر قرار باشد تسلیحات دفاعی هر کشوری را تهدید آمیز دانست، بر این اساس باید بسیاری از تسلیحات کشنده غیر صلح آمیز کشورهای دنیا را نیز ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد قرار داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه تحریم موشکی کشورمان هیچ گاه محقق نخواهد شد، اظهار کرد: حتی در آینده نیز کشورمان می تواند معامله های تسلیحاتی با سایر کشورها داشته باشد.

فلاحت‌پیشه ضمن تاکید بر اینکه ایران هیچگاه حاضر به پذیرش مذاکرات در حوزه‌هایی مانند صنایع دفاعی و موشکی نیست، تصریح کرد: اگر قرار باشد برجام دیگری برای ایران درنظر گرفته شود، مردم ایران برجام کنونی ناقص را نیز نخواهند پذیرفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران نقش موثری در منطقه دارد، خاطرنشان کرد: اظهارات مسئولان اروپایی مانند مسئولان فرانسوی در راستای تبدیل بحث موشکی به برجام و مذاکرات دیگر است که هیچگاه این مهم به نتیجه نخواهد رسید.