وزیر صمت در گفتگو با خبرنگاران تشریح کرد :

فرآیند سه مرحله ای واگذاری خودروسازان بزرگ به بخش خصوصی

به گزارش نویدتهران،وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای واگذاری خودروسازان بزرگ به بخش خصوصی یک فرآیند سه مرحله ای تعریف شده است.

رضا رحمانی در حاشیه نشست هیات دولت در گفتگو با خبرنگاران در خصوص واگذاری سهام دو خودروساز بزرگ به بخش خصوصی، بیان کرد: یک بسته و برنامه برای ساماندهی و اصلاح صنعت خودرو سازی کشور ارایه کردیم که این برنامه آغاز شده است و واگذاری دو خودروساز بزرگ (ایران خودرو و سایپا) نیز بخشی از این برنامه است.

وی با بیان اینکه فرآیند این واگذاری در سه بخش قابل توجه است، تصریح کرد: بخش اول فرآیند این است که این دو خودروساز یک سری املاک و اموال غیر تولیدی دارند که باید این اموال واگذار شود و امسال بنا بر این است که هر کدام از این دو خودروساز بزرگ یک هزار میلیارد تومان از این محل واگذار کنند و نقدینگی آن را به سیستم تولیدشان بیاورند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه واگذاری شرکت های وابسته این خودروساز بخش دوم برنامه است، گفت: واگذاری خود این خودروسازان نیز بخش سوم برنامه ما است که سازمان خصوصی واگذاری سهام دولت را در این خودروسازی ها مدنظر دارد.

رحمانی در ادامه تصریح کرد: این برنامه واگذاری برای سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ است و عملیاتی شدن فرآیند گفته شده نیاز به زمان دارد.

وی در پایان گفت: برای واگذاری سهام این خودروسازان به بخش خصوصی جدی هستیم و آن را با جدیت دنبال می کنیم.