ضرغامی در پیش از خطبه های نماز جمعه تهران:

فتنه‌گران در سال ۸۸ با دشمنان و براندازان همسو شدند

به گزارش نویدتهران،عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی، گفت:حوادث فتنه ۸۸ که عمدتا در تهران صورت گرفت دشمن ناامید بویژه آمریکایی‌ها را که در آن مقطع اقتدار هسته‌ای ایران را پذیرفته بودند، امیدوار کرد.
عزت‌الله ضرغامی طی سخنانی در پیش‌خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران، با گرامیداشت سالروز حماسه نهم دیماه، اظهار کرد: اهمیت نهم دی به دلیل عمق فهم و درک و بصیرت مردم از یکسو و خودجوش بودن و فراگیری آن از سویی دیگر که امیدواری دشمن را بر هم زد، برجسته است؛ به همین دلیل کسانی که از آن بعنوان انقلاب سوم یاد می‌کنند، تعبیر درستی دارند.

وی تصریح کرد: حوادث فتنه ۸۸ که عمدتا در تهران صورت گرفت دشمن ناامید بویژه آمریکایی‌ها را که در آن مقطع اقتدار هسته‌ای ایران را پذیرفته بودند، امیدوار کرد.

ضرغامی بیان داشت: بعد از حوادث فتنه ، دشمنان با تصویرسازی و خبرسازی از این حوادث بزرگنمایی کردند و جامعه ایران را به گونه ای دیگر جلوه دادند اما خوشبخنانه حماسه ۹ دی ورق را برگرداند و جایگاه مقتدر ایران را مجددا تثبیت کرد.

وی بیان داشت: حوادث سال ۸۸، ناشی از آن بود که متاسفانه عده‌ای از خواص که نمی‌خواستند شکست را باور کنند حاضر شدند به هر بهانه‌ای ولو تقلب که هیچکدام هم آن را قبول نداشتند، با اهداف براندازانه دشمن همسو شوند.

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی، گفت: این روزها بحث می‌شود که آیا سران فتنه با خارجی‌ها جلسه داشتند یا خیر؛ ممکن است جلساتی بوده باشد؛ اما لازم نیست حتما جلسه بوده باشد؛ آنقدر دشمنان قسم‌خورده ملت از آشوب‌ها حمایت کردند و هیچ مرزبندی صورت نگرفت، که عملا همراهی با خط براندازانه دشمن، آشکار شد.

وی تصریح کرد: در ایام فتنه ۸۸، رهبر معظم انقلاب با بزرگواری و هوشمندی، سفارش بر ضرورت اقناع و استدلال و روشنگری داشتند و به من هم در این زمینه سفارش کردند.

ضرغامی تصریح کرد: مقام معظم رهبری توجه داشتند که جایگاه برخی خواص حفظ شود؛ لذا در یکی از راهپیمایی‌ها در محکومیت فتنه که شعارهایی علیه یکی از بزرگان کشور داده شد، رهبری پیام دادند که عذرخواهی از آن شخص مورد احترام صورت گیرد که این کار قبل از پخش خبر ۲۱ انجام شد.

وی با اشاره به اذعان فتنه‌گران به عدم امکان تقلب در انتخابات، اظهار کرد: نماینده رسمی یکی از آنها در جلسه با رهبری به صراحت گفت که اصلا نمی‌شود در انتخابات ایران تقلب صورت گیرد و امکان جابجایی رای بسیار محدود است و تاثیری در نتایج انتخابات نخواهد داشت. اما چون بنا نبود این موضوعات مسموع شود لذا قصد تحریک داشتند و با الگو گیری از جنبش‌های رنگین، می‌خواستند ایران را با تهدید مواجه کنند.

رئیس اسبق صداوسیما با اشاره به تمهیداتی که برای مصاحبه تلویزیونی یکی از فتنه‌گران در تلویزیون ترتیب داده شد و وی از آن استنکاف کرد، بیان داشت: بیانیه‌های فتنه‌گران را دوباره مطالعه کنید؛ صریحا اعلام می‌کردند انتخابات باطل است وشورای نگهبان باید انتخابات را باطل کند. بعد به مردم می‌گفتند بیایید در خیابان؛ البته برای رد گم کردن یک پسوند مسالمت آمیز هم می‌نوشتند اما می‌دانستند که این بیانیه در جهت بر هم زدن نظم و آرامش است.

وی ادامه داد: فتنه‌گران به هیچ وجه به تقلب اعتقاد نداشتند بلکه آنرا بهانه‌ای کرده بودند وحاضر بودند به قیمت براندازی نیز به اهدافشان برسند.

ضرغامی با بیان اینکه در فتنه حق و باطل مخلوط می‌شود، گفت: فتنه‌گران اگر یک کلمه می‌گفتند امکان تقلب وجود ندارد، فتنه ۸۸ این ابعاد را پیدا نمی‌کرد اما آنها حاضر نشدند این کار را کنند.

وی با بیان اینکه تنها راه عبور از فتنه تبعیت از رهبری و امام عادل جامعه است، اظهار کرد: در آن سال اصلا کسی در خیابانها آرامش نداشت و شبکه‌های ماهواره‌ای دستور ساخت کوکتل مولوتوف می‌دادند و اتاق جنگ شده بودند و مدعیان حقوق بشر که شبکه سحر ما را به سبب پخش یک فیلم ضدصهیونیستی مسدود کردند، هیچ تذکری نمی‌دادند.