امیر دریادار سیاری:

عملیات مروارید، صلابت ایران در عرصه دریاها را به نمایش گذاشت

به گزارش نویدتهران،معاون هماهنگ کننده ارتش از عملیات مروارید به عنوان حماسه ای جاودان یاد كرد و گفت: عملیات مروارید، صلابت، عظمت و بزرگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در منطقه به نمایش گذاشت و این صلابت امروز چند برابر شده است.
امیر دریادارحبیب الله سیاری، معاون هماهنگ کننده ارتش در جمع کارکنان ستاد ارتش ضمن گرامیداشت هفتم آذر روز نیروی دریایی و حماسه آفرینی دریادلان میهن اسلامی در عملیات مرورارید، یكی از شاخصه های این عملیات را انهدام پایانه های نفتی صادراتی البكر و الامیه به عنوان بزرگترین بنادر پشتیبانی عراق عنوان كرد.
وی افزود: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در عملیات مروارید و همزمان با گذشت 67 روز از جنگ تحمیلی، ضمن آنكه نیروی دریایی دشمن را شكست داد، بسیاری از بنادر عراق از جمله ام‌القصر، فاو و بصره را به محاصره خود درآورد.
امیردریادار سیاری اضافه كرد: نیروی دریایی ایران با جلوگیری از صادرات و واردات هرگونه كالا به عراق، بزرگترین ضربه را به توان اقتصادی این كشور وارد آورد و اگر برخی كشورها به یاری عراق نمی آمدند، این كشور بیش از شش ماه نمی توانست در مقابل ایران دوام بیاورد.
وی با بیان اینكه نیروی دریایی ارتش در طول هشت سال دفاع مقدس حدود 150 عملیات به منظور اسكورت 10 هزار كشتی تجاری به منظور امنیت اقتصادی به سرانجام رساند، افزود: این در حالی بود كه دشمن قصد داشت با از بین بردن جزیره خارك و تصرف بندر امام خمینی ضربه ای جبران ناپذیر به اقتصاد ایران وارد كند اما نیروی دریایی با حمایت از كشتی های تجاری و نفتكش، حفاظت از سكوهای نفتی، دفاع از جزیره خارك و حفظ تأسیسات نفتی ایران موفق شد این ترفند دشمن را نیز شكست دهد.
معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه در عملیات مروارید به همه اهدافمان رسیدیم خاطرنشان کرد: عملیات مروارید مسیر جنگ را به طور کلی تغییر داد، شاید برزگترین خدمتی که این عملیات داشت، فارغ از اینکه ارتش بعثی عراق را از داشتن نیروی دریایی محروم کرد، موجب شد تا بتوانیم وضعیت اقتصادی جنگ را کنترل کنیم. به عبارت دیگر، عراق تا پایان جنگ دیگر نتوانست از خلیج فارس نفت صادر کند.
وی با تأكید بر اینكه اگر در دفاع مقدس پیروز شدیم و اقتدار میهن اسلامی ایران را برای جهانیان به نمایش گذاشتیم به بركت خون شهدای گلگون كفن بود، افزود: شهدا جان شیرین خود را به عنوان بزرگترین سرمایه، تقدیم نظام و انقلاب كردند.