سرلشکر صفوی :

علت اظهارات ترامپ شکست آمریکا و سیاست های دولتمردان آن در منطقه است

به گزارش نویدتهران،دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: به نظر می رسد علت اصلی اظهارات ترامپ ناشی از شکست های آمریکا در جبهه سوریه و سیاست های غلط دولتمردان این کشور در منطقه جنوب غرب آسیا باشد.

سردار سرلشکر پاسدار دکتر سید یحیی صفوی ، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در حاشیه برگزاری دومین اجلاسیه ۹۶ شهید و گردهمایی ایثارگران بهداشت و درمان استان سمنان سخنرانی رییس جمهور آمریکا در سازمان ملل را غیرحقوقی و ابلهانه توصیف و تصریح کرد: سخنان ابلهانه، دروغگویی های بزرگ و مطالب غیرحقوقی در بین سران ۱۹۳ کشور جهان و در مقابل انظار چند میلیاردی مردم دنیا نشان داد که ترامپ به هیچ یک از قراردادهای بین‌المللی از جمله برجام که توافق بین چند کشور بزرگ دنیااست، پایبند نمی باشد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا اظهارداشت : رییس جمهور آمریکا، ایران اسلامی را به حمایت از تروریسم متهم کرد، در حالی که همه مردم جهان می‌دانند حمایت از تروریست‌های فعلی یعنی داعش، جبهه‌النصره و نیز جریان‌های نفاق و منافقين در ایران و حمایت از رژیم صهیونیستی و یا حمایت از جنگ‌طلبی برخی کشورهای عربی در یمن ، از سوی آمریکا بوده است.

وی افزود :حمایت آشکار آمریکا از گروه های تروریستی و در کنار آن قرارداد فروش ۴۰۰ میلیارد دلاری سلاح به عربستان نشان می دهد مخاطب وی ایالات متحده است و این مطالب و آنچه گفته شد به آمریکا بر می گردد.

سرلشکر صفوی اضافه کرد:به نظر می رسد مردم آمریکا هم اعتقاد دارند که احمق ترین و منفور ترین رئیس جمهور آمریکا ، رئیس جمهور فعلی این کشور است و تصور من این است که مردم و نخبگان آمریکا ۴ سال رئیس جمهوری ترامپ را تحمل نمی کنند و قبل از ۴ سال ممکن است این آدم دیوانه سرنگون شود.

وی ادامه داد: علت اصلی اظهارات ترامپ ناشی از شکست های آمریکا در جبهه سوریه و سیاست های غلط دولتمردان این کشور در منطقه جنوب غرب آسیا می باشد.