آیت‌الله خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

عربستان نوکر حقیر امریکا در هر تروری در جهان اسلام نقش دارد

به گزارش نویدتهران،خطیب موقت نماز جمعه تهران،با اشاره به اظهارات سخیف وزیر خارجه انگلیس در سفر به تهران بیان داشت: این مهمان پررو، فضولی‌هایی انجام داده که نباید در عرصه دیپلماتیک اجازه داده می‌شد این فضولی‌ها انجام شود؛ آمده بود یک جاسوس را آزاد کند.
آیت‌الله سید احمد خاتمی، در خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران، با بیان اینکه خودشیفتگی، مایه سقوط و نابودی است، اظهار کرد: خودشیفتگی در عرصه سیاست، یعنی اینکه فردی بگوید تحلیل یعنی تحلیل من؛ مدیریت یعنی مدیریت من؛ و این نگرش مایه سقوط است.

وی با اشاره به خودشیفتگی در سیر و سلوک، گفت: آدم‌هایی که خود را در عرصه سیر و سلوک نمونه می‌دانند، همه را تحقیر می‌کنند؛ تصریح شده که مرید و مرادبازی نکنید و بندگان خدا را فریب ندهید.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به ضرورت وحدت در جهان اسلام تصریح کرد: وحدت یعنی جهان اسلام مشت محکمی به دهان امریکا شود.

وی افزود: در عرصه داخلی هم به شدت نیازمند وحدت زیر پرچم ولایت هستیم؛ وحدت با شعار شکل نمی‌گیرد بلکه با تحمل و سعه صدر و برخورد استدلالی و خوش گمانی نسبت به یکدیگر شکل می‌گیرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه بسیج یک فرهنگ قرآنی است، گفت: بسیج یعنی فرهنگ آمادگی در دفاع از دین و ارزش‌ها؛ در عراق این فرهنگ جواب داد و این فرهنگ موصل را از شر جنایتکاران داعش آزاد کرد؛ در لبنان این فرهنگ باعث شد حزب الله رژیم صهیونیستی را به روز سیاه بنشاند.

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: فرهنگ بسیج یک سرمایه است و سلام و درود خداوند بر امام راحل که با غرس این شجره طیبه جهان اسلام را از نعمتی عظیم برخوردار کرد.

آیت‌الله خاتمی بیان داشت: جریانی را می‌بینم که می‌خواهد اسلام‌زدایی را تئوریزه کند؛ اسلام جان ماست؛ مردم اگر می‌خواستند آن بساط باشد انقلاب نمی‌کردند؛ انقلاب کردند که آن فساد و فحشا نباشد.

وی در ادامه با بیان اینکه مسئولین باید بدانند مردم ما شایسته بهترین تکریم‌ها هستند گفت: مردم ما در ۱۳ آبان حماسه آفریدند؛ این مردم از گرانی‌های لجام گسیخته در رنجند؛ ما تشکر می‌کنیم از تلاش‌هایی که انجام می‌شود، اما مدیریت جهادی و نظارت بیشتر لازم است؛ اینکه برخی کالا‌ها که هیچ ربطی به خارج ندارند ده برابر گران می‌شوند چه معنی‌ای دارد؟ مسئولین نظارتی کجا هستند؟ باید جلوی این گرانی‌های خود ساخته را بگیرند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به اظهارنظر‌های سخیف ترامپ و تروریست نامیدن ملت ایران برای بار دوم اظهار کرد: آمریکا و ترامپ خود تروریست و تروریست‌پرور هستند؛ کجای دنیاست که نفهمد امریکایی‌ها تروریست‌ها را به سوریه می‌فرستند و عربستان نوکر حقیر امریکا در هر تروری در جهان اسلام نقش دارد.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه قدرت نرم‌افزاری و سخت افزاری امریکا در حال افول است، گفت: امریکا در عرصه اقتصادی، هشتصد میلیارد دلار کسری بودجه دارد یعنی به ورشکستگی رسیده؛ از این رو رئیس جمهور بی‌هویت این کشور با این حرف‌ها می‌خواهد ملت بزرگ ایران را تحقیر کند حال آنکه این ملت ماست که امریکا را تحقیر کرده و همچنان تحقیر خواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به اظهارات سخیف وزیر خارجه انگلیس در سفر به تهران بیان داشت: این مهمان پررو، فضولی‌هایی انجام داده که نباید در عرصه دیپلماتیک اجازه داده می‌شد این فضولی‌ها انجام شود؛ آمده بود یک جاسوس را آزاد کند؛ از باب فرار به جلو گفته انگلیس قدرت کوچکی در خاورمیانه نیست؛ که من به او می‌گویم «آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت»؛ نه امروز که از روزی که میرزای شیرازی بزرگ فرمان تنباکو را داد شما تحقیر شدید و همچنان از نظر ملت ایران منفور هستید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: وزیر خارجه انگلیس گفته که عربستان متحد ما در منطقه است نه ایران؛ ما افتخار می‌کنیم که متحد شما آدم‌های روسیاه نباشیم. همان بهتر که شما متحد با عربستان وحشی و آدمکش باشید.

آیت‌الله خاتمی در ادامه، قصه یمن را جانکاه خواند و گفت: ۸۵ هزار کودک در یمن جان دادند و حدود ۱۵ هزار و ۹۴۹ زیرساخت این کشور منهدم شد؛ عربستان به عنوان یک جانی قرن، جنایات مغول را تداعی کرد این جانیان به دروغ لقب خادم‌الحرمین به خود گذاشته‌اند؛ حال آنکه خائن‌الحرمین هستند.

وی بیان داشت: سازمان‌های بین‌المللی بدبخت در حالیکه بیش از ده میلیون آدم در خطر قحطی هستند فقط بیانیه می‌دهند؛ حال آنکه باید فشار بیاورند به امریکا که اتاق جنگ علیه یمن است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در پایان با اشاره به تزلزل در کابینه رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: ۴۷۰ موشک به سرزمین‌های اشغالی باعث تزلزل در کابینه صهیونیست‌ها شد و نشان داد که این مقاومت است که جواب می‌دهد نه مذاکرات
و نشست‌ها؛ آفرین به مردم فلسطین که رژیم صهیونیستی را به ذلت نشاندند این مقاومت باید ادامه یابد و امید این را داریم که قبل از ۲۵ سال که آقا وعده داده‌اند شاهد نابودی رژیم صهیونیستی بشویم.