حجت الاسلام و المسلمین محمد‌حسنی:

عدم تعهد به اجرای برجام و بازگشت تحریم ها، نشان دهنده خوی استکباری آمریکا است

به گزارش نویدتهران،رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه تا ابد یاد ۱۳ آبان و روز مبارزه با استکبار جهانی زنده نگه داشته خواهد شد، گفت: عدم تعهد به اجرای برجام و بازگرداندن تحریم‌ها، دلیل متقن و مستحکمی بر خوی استکباری و جهانخواری آمریکا است.

حجت الاسلام والمسلمین عباس محمد حسنی، رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در هفدهمین دوره آموزش نظری معارف جنگ در جمع اساتید، فرماندهان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری با اشاره به یوم الله ۱۳ آبان، سالروز مبارزه با استکبار جهانی با بیان اینکه تا ابد یاد روز جهانی مبارزه با استکبار جهانی زنده نگه داشته خواهد شد، گفت: تنها در صورتی که آمریکا از خوی استکباری خود فاصله بگیرد، ما هم از شعار علیه استکبار جهانی فاصله خواهیم گرفت.

نماینده ولی فقیه در ارتش با اشاره به تداوم تهدیدها گفتند به سه دلیل: ۱- قرار گرفتن ایران در مرکز قلب جهان ،۲- اختصاص قطر بزرگی از بیضی انرژی منطقه به ایران ۳- و پیدایش انقلاب اسلامی ایران همواره کشور ما مورد تهدید بوده و هست و خواهد بود خاطرنشان کرد: اول این که کشورما در موقعیت ژئوپلتیکی منحصر بفردی قرار دارد که یک روزنامه سوئیسی از این شرایط به عنوان قلب جهان یاد کرده است. به تعبیر این روزنامه سوئیسی هر اتفاقی در خاور میانه رخ بدهد، نیمی از جهان را از نظر سیاسی و تجاری تحت تاثیر قرار می‌دهد و این موضوع می‌تواند باعث بروز تنش و اختلال برای همه شود. از مراکش، مصر، فلسطین، سوریه، ترکیه، قفقاز تا افغانستان، هند، چین و ژاپن تحت تاثیر تحولات این منطقه هستند.

حجت‌الاسلام محمد حسنی با بیان اینکه ایران در مرکز بیضی کانون انرژی جهان قرار گرفته است و این دیگر دلیل تهدید و تحریم کشور عزیزمان است یادآور شد: همه دنیا سر این منطقه بیضی شکل که ۷۰% نفت و ۴۰% گاز جهان در آن قرار دارد و ایران در مرکز آن جای گرفته است، دعوا دارند، چرا که انرژی موردنیاز دنیا در این منطقه قرار دارد. کارشناسان و سیاسیت‌مداران بعد از تجزیه و تحلیل‌های گوناگون به این نتیجه رسیدند که در بازی شطرنج سیاسی و بین المللی، ابتکار عمل با کسی است که ایران را به همراه داشته باشد.

وی پیدایش انقلاب اسلامی و بهم خوردن معادلات استعمارگران را سومین دلیل تحریم و تهدید ایران دانست و گفت: اگر می‌خواهیم تهدید را رفع کنیم، باید قوی و محکم باشیم و الزامات دفاع از خودمان را فراهم کرده باشیم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به حمله رژیم بعث عراق به ایران و شکل گیری هشت سال جنگ تحمیلی افزود: صدام قصد داشت با استفاده از اصل غافلگیری به ما حمله بکند تاشاید بتواند ایران را در اختیار بگیرد.

حجت الاسلام محمد حسنی با تاکید بر برادری مردم ایران و عراق و برپایی باشکوه راهپیمایی اربعین حسینی گفت: هشت سال جنگ تحمیلی بین ایران و عراق نبود بلکه این جنگ بین ایران و رژیم بعث بود. در راهپیمایی اربعین حسینی مشاهده کردیم که مردم عراق چگونه به مردم ایران خدمت کردند و چگونه در خدمت همه کسانی هستند که از همه نقاط عالم به عشق اباعبدالله الحسین (ع) راهی این کشور شده و می شوند.

حجت الاسلام محمد حسینی با اشاره به نقش روحانیت در تقویت توان رزمی رزمندگان، یادآور شد: در جنگ تحمیلی بیش از ۴۰ کشور از نظر تسلیحاتی عراق را حمایت کردند. ما از کشورهای متعددی اسیر داشتیم که این موضوع به منزله شرکت ایران در یک جنگ جهانی بود ولی پیروزی و موفقیت با ما بود چرا که رزمندگان با ایمان به خدا و استوار در راه حق، لحظه‌ای از دفاع و ایستادگی در راه حفظ ایران و اسلام کوتاه نیامدند.

وی ادامه داد: عقیدتی سیاسی و روحانیت با تحکیم دل‌ها، رزمندگان را آماده مقابله با رژیم بعث کردند تا هزینه های میلیون دلاری آن‌ها مقابل ایمان و عزم راسخ رزمندگان شکست بخورد. خداوند وعده داده که پیروزی و موفقیت با مومنان است و خداوند بهتر از هر کسی به وعده و قول خود عمل می کند.

نماینده ولی فقیه در ارتش همچنین در پایان به جایگاه والای پیشکسوتان و اساتید هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: ما مدیون فداکاری‌های پیشکسوتان و اساتید جنگ هستیم اما چون خیلی راحت به اساتید، پیشکسوتان و قهرمانان جنگ دسترسی داریم، عظمت‌شان برای ما نمود ندارد. کسانی که از وجود چنین انسان‌های قهرمان بی‌بهره هستند، وقتی به این عزیزان می‌رسند احساس می کنند به دنیایی از عظمت رسیده اند.