حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی:

ظرفیت های عظیم عاشورا باید همواره مورد توجه باشد و عاشورا رمز بقای شریعت است.

%d8%b1%d8%a6%db%8c%d8%b3%db%8c

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی پنجشنبه ‌شب (۲۷ آذر) در یادواره شهید زین‌الدین و ۶ هزار شهید استان قم با اشاره به جریان عاشورا گفت: ظرفیت های عظیم عاشورا باید همواره مورد توجه باشد و عاشورا رمز بقای شریعت است.
وی ادامه داد: امام سجاد(ع) همواره بر پیوند عاشورا با قلب های مردم اهتمام داشتند که باید ما نیز در این راستا گام برداشته و در راستای این جریان اقدام کنیم.
به گزارش نوید تهران وبه نقل از شبستان ، تولیت آستان قدس رضوی(ع) با اشاره به اربعین حسینی گفت: اربعین نمادی برای عدم فراموشی عاشورا به شمار می رود و دشمنان با وجود اینکه همه کاری کردند که عاشورا فراموش شود اما این جریان تا ابد ماندگار خواهد ماند.
رئیسی تاکید کرد: جریان عاشورا کمتر از یک روز رخ داده است اما با این وجود جلوه های زیبایی از خوری های عالم در این جریان جمع شده است.
وی گفت: عاشورا تنها به تاریخ خود مربوط نیست و این جریان عظیم درس هایی دارد که باید آنها را بهره گرفته و یکی از درس های عاشورا این است که نباید اجازه داد دین اسیر دست اشرار شود چرا که با این وجود ظلم در جهان حاکم خواهد شد.
تولیت آستان قدس رضوی(ع) تاکید کرد: اربعین به عنوان نهضتی برای برافراشتن پرچم عزت و افتخار است و باید همواره این موضوع عظیم زنده نگه داشته شود.
رئیسی در ادامه به ایستادگی ملت ها در برابر ظلم اشاره کرد و گفت: این ایستادگی نتیجه الگو گیری از انقلاب اسلامی است و تمامی این اقدامات در کشورهایی از جمله نیجریه، یمن، عراق، سوریه و… نشانه ‌ای از این است که سحر نزدیک بوده و روزی خواهد آمد که جهان درخشندگی پیدا کند و امام منتظران پرده غیبت را کنار بزنند.
وی گفت: با فرهنگ ایثار و شهادت می توان در برابر استکبار و ظلم ایستادگی کرد و اینکه برخی می کوشند تا فرهنگ های بیگانه را به ملت های مسلمانان تحمیل کنند اثر گذار نخواهد بود.
تولیت آستان قدس رضوی(ع) به حضور گسترده مردم در اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: در این مراسم بیش از ۲۰ میلیون زائر شرکت می کنند و با وجود همه مشکلات و خطرات شاهد حضور گسترده مردم هستیم.
رئیسی گفت: اربعین بزرگ‌ ترین تجمع جهان است و این حرکت با حضور میلیونی زائران انجام می‌شود که پیام ‌های زیادی را برای جهانیان به دنبال خواهد داشت.